Bülent Arınç: Birileri Gibi Sosyal Medyadan İstifa Etmem!

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında kendisinin ismini vermeden eleştirisinin yapıldığını ifade etti:

"Ben duygusal bir insanım. Dünkü konuşma beni çok rencide etti. Cumhurbaşkanı çok ağır bir konuşma yaptı. Kendisiyle  bizzat görüşmeyi bekliyorum. Ama öyle bir noktaya gelir ki bazen, orada kalmaktansa gitmek daha yerinde olur"

Bülent Arınç Partiden İstifa Etmeyi Düşünmüyor 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisi hakkında ağır eleştiride bulunduğunu ifade eden Arınç, partiden ayrılmayı düşünmediğinin fakat Yüksek İstişare Kurulundan ayrılabileceğini anlattı:

"Dünkü konuşma beni çok rencide etti. Sayın Cumhurbaşkanı çok ağır bir konuşma yaptı"

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile karşılıklı görüşmek için beklediğini ifade eden Arınç, Osman Kavala ve HDP eski Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkındaki konuşmasının ardından Erdoğan tarafından yapılan açıklama ile ilgili merak uyandıran sözler söyledi:

"Ama öyle bir noktaya gelir ki bazen, orada kalmaktansa gitmek daha yerinde olur" 

Bülent Arınç: Bazen Kalmaktan Gitmek Daha İyidir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisi hakkında yaptığını ifade ettiği eleştiri hakkında şu sözleri söyledi:

"Ben duygusal bir insanım. Dünkü konuşma beni çok rencide etti. Sayın Cumhurbaşkanı çok ağır bir konuşma yaptı. İstifa ettiğim yönünde bazı söylentiler çıkmış ama şu an için bu doğru değil. Ben başkaları gibi Twitter’dan, Instagram’dan istifa etmem.
Oluşan durumla ilgili, Sayın Cumhurbaşkanı ile bizzat görüşmeyi bekliyorum. Sayın Cumhurbaşkanı bugün İstanbul’daymış. Programı yoğun. Dolayısıyla bugün görüşemedim. Sanırım yarın Ankara’da olacak ve görüşebiliriz diye düşünüyorum. Kendisiyle görüştükten sonra gereken neyse onu yapacağım."

Bülent Arınç : Kendisinden Dinlemek İsterim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın söz konusu konuşmayı neden yaptığını kendisinden dinlemek istediğini belirten Arınç, bu isteğini şu sözlerle dile getirdi:

"Gelişen şartlar altında o konuşmayı yapmaya neden ihtiyaç duyduğunu kendisinden dinlemek isterim. Kendisinden dinledikten sonra, "O konuşmanın muhatabı bendim. Bu durumda buyurun istifa mektubumu” diyebilirim.
Benim üzerimden hem Sayın Cumhurbaşkanımızın hem de Yüksek İstişare Kurulu’nun yıpratılmasına izin vermem. Bana yakışmaz. Daha önce de bazı açıklamalarım üzerine 'Bunları söyleyen birinin Yüksek İstişare Kurulu'nda ne işi var?" türünden yorumlar yapanlar oldu. Oysa benim yapacak daha çok işim var.  Ama öyle bir noktaya gelir ki bazen, orada kalmaktansa gitmek daha yerinde olur."

Partiden İstifa Etmeyi Düşünmüyor

Kendisine sorulan partiden istifa etme ihtimali sorusuna karşılık şaşkınlıkla cevap veren Arınç, kendisini şu sözlerle ifade etti:

 "Görünen o ki, Cumhurbaşkanı görüşmeniz istifanızla sonuçlanacak. Peki sadece Cumhurbaşkanlığı YİK üyeliğinden mi ayrılacaksınız, yoksa AK Parti'den de istifanız söz konusu mu?" sorusuna ise "Elbette sadece YİK’ten. Partiden neden istifa edeyim?" 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ne Demişti?

Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisi hakkında yaptığını söylediği eleştiride şu sözler bulunuyordu:

 "Osman Kavala'nın hala tutuklu kalmasına hayret ediyorum, tahliye edilmeli. Demirtaş'ın da tahliyesi olabilir" ifadelerini kullanmış, Cumhurbaşkanı Erdoğan ise partisinin il kongresinde Arınç'ı isim vermeden eleştirerek, "Şu anda yargının tasarrufu altında olanlar bizim yüzlerce, binlerce insanımızın, Yasin Börü'lerimizin ölümüne neden olanlar, Kobani katliamının failleri hiçbir zaman Tayyip Erdoğan tarafından, dava arkadaşları tarafından asla ve asla savunulamaz" 

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5745085/bulent-arinc-birileri-gibi-sosyal-medyadan-istifa-etmem