Saç Dökülmesi Sorunu

Günümüzde kadın-erkek fark etmeksizin herkesin farkında olmasa bile yaşamış olduğu bu problem, toplumsal bir sorun halini almaya başlamıştır. Genel olarak erkeklerde daha yaygın olarak görülen saç dökülmesinin ana sebeplerinden bir tanesi genetik faktörlere dayanırken, geri kalan kısmı stres, hava koşulları, beslenme ve psikolojik faktörlere dayanmaktadır. Fakat hangi sebeple olursa olsun, yaşanan bu saç dökülmesi sorunu, yaşayan her insan için olumsuz bir etki bırakmaktadır.

Saç Dökülmesi Nedenleri

Genetik faktörleri bir kenara koyarsak saç dökülmesi sorununa sebebiyet verebilecek birkaç faktör bulunmaktadır. Bunları şu şekilde sıralamak gerekirse;

Saç Dökülmesine Karşı Alınabilecek Tedbirler

Başta genetik faktörler olmak üzere pek çok farklı sebebi olan saç dökülmesi soruna karşı farklı çözüm yolları üretilmektedir. Her canlının yaşadığı doğal döngü olan doğma, büyüme ve ölme durumu, canlı yapıya sahip olan saçlar için de geçerlidir. Saçlar oluşur, gelişimini tamamlar ve daha sonrasında gelişimini tamamlamış olan saç uzamayı durdurup dökülme evresine geçiş yaparak arkasından gelen yeni ve sağlıklı saçlara yer açarlar. Bu şekilde işleyen doğal seleksiyon esnasında, bahsettiğimiz bazı genetik veya stres, beslenme, depresyon gibi bazı nedenlerden ötürü saç gelişim evresini tamamlamadan direkt olarak dökülme evresine geçiş yapar. Temel sebebinin sağlıksız bir saç derisi ve saçın köklerinden yeterince besin alamaması olduğu düşünülmekte olan bu durum için de Bioxcin gibi saç dökülmesine karşı şampuan çeşitleri üretilmektedir. Bioxcin, saç dökülmesine karşı şampuan üretiminde, saça ihtiyacı olan vitaminleri ve mineralleri vermesi adına tamamen doğal özlerden üretilmekte olup, saç dökülmesi sorununa kökten çözüm getirmeyi hedefleyen bir markadır. 

- OKU HABER, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5748222/sac-dokulmesi-sorunu