Windows 10 Dil Değiştirme Nasıl Yapılır? Windows 10 Dil Paketi

Windows 10 dil değiştirme nasıl yapılır? Bu yazıda Single Edition dahil tüm Windows 10 sürümleri için geçerli olan dil değiştirme işlemi anlatılmıştır. Yöntemleri Windows 10'da deneyebileceğiniz gibi, benzerlik sebebiyle Windows 8.1, 8.0 'da da uygulayabilirsiniz. Windows 7'de ise dil değiştirmek için farklı adımlar izlemeniz gerekebilir.

Windows 10 Dil Değiştirme Adım Adım

Bilgisayarın dilini değiştirme Windows 10 için ayarlar kısmından yapacağınız birkaç değişiklik ile varsayılan dili değiştirebilirsiniz. Eğer kullandığınız Windows, Single Edition sürümü ise birden fazla dil ile bilgisayarı kullanamazsınız. Bu dili değiştiremeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Single Edition sürümünde Windows'u sadece tek bir dil ile kullanabilirsiniz. Biraz daha zahmetli ve detaylı bir işlem olduğundan diğer alt başlıkta çözümü yer almaktadır. Windows 10 dil değişmiyor diyenler için şu adımlar takip edilebilir.

Windows 10 dilini değiştirme işlemi için aşağıdaki maddeleri sırasıyla uygulayın;

Yukarıdaki adımları uygulamanıza rağmen Windows 10 konuşma dili değişmediyse aşağıdaki yöntemi deneyin.

Windows 10 Single Language Türkçe Yapma | Windows 10 Home Dil Değiştirme

Windows 10 Single Language sürümü yalnızca tek dil kullanımına müsade eder. Örnek olarak ya İngilizce ya da Türkçe tercih etmelisiniz. İkisini bir arada tutmanız ve arada bir değiştirmeniz mümkün değil. Aşağıdaki yöntem size yorucu gelirse Single Edition yerine çoklu dil desteği sunan bir Windows sürümünü kurmalısınız. Ancak format attığınız zaman ürün etkinleştirmesi de pasif olabileceği için aşağıdaki yöntemi uygulamak durumunda kalabilirsiniz.

Bu işlem tamamen komut isteminden yürütülecektir. Bu sebeple hata yapmamaya ve acele etmemeye çalışın. Yapamam diye düşünmeyin, sadece sırasıyla adımları uygulayın.

Windows 10 dil değişmiyor diyenler için Single Edition dil değiştirme yöntemi;

Windows dil değiştirme işlemi bu kadar. Bazı kullanıcılar genel yöntemi uygulamalarına rağmen dil değişikliği yapamadıkları için Single Edition ile alakalı sorunun çözümü de paylaşılmıştır.

İlginizi çekebilir: Sorularınızı Microsoft'a Sorun

 

 

- OKU HABER, Teknoloji Haberleri bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5749418/windows-10-dil-degistirme-nasil-yapilir-windows-10-dil-paketi