‘Bir Nefes Daha’ Filmiyle Nisan Dağ En İyi Yönetmen Seçildi

Nisan Dağ, 24. Tallinn Film Festivali’nde ‘En İyi Yönetmen’ ödülüne ‘Bir Nefes Daha’ filmi ile layık görüldü. 24. Tallinn Film Festivali tarafından ödüle layık görülen yönetmen Dağ, filmin tamamlanmasının 3 yıl sürdüğünü ifade etti. Yönetmen Dağ’ın açıklaması ise şu şekilde:

"Bağımsız film yapımcılığı özellikle Türkiye gibi oldukça çaba gerektiriyor. Filmi tamamlamam 3 yıl sürdü."

24. Tallinn Film Festivali Estonya’da Düzenlendi

Yönetmen Nisan Dağ’ın ‘En İyi Yönetmen’ ödülüne layık görüldüğü 24. Tallinn Black Nights Film Festivali, Estonya’nın başkentinde düzenlendi. Dağ’ın ikinci uzun metrajlı filmi olan ‘Bir Nefes Daha’ dünya prömiyeri bura yapıldı. Almanya ve Türkiye ortak yapımı olarak hazırlanan film, Karaçınar’da yaşamakta olan genç bir rapçinin hayat hikayesini konu ediniyor. Filmin yapımcılığını ise Dorothe Beinemeier, Jessica Caldwell, Jim Wareck, Yağmur Ünal ve Müge Özen üstleniyor.

Yapılan ödül töreninde konuşma gerçekleştiren Nisan Dağ şu konuşmayı gerçekleştirdi ve emeği geçen tüm arkadaşlarına teşekkür etti:

"Öncelikle, aileme ve eşime teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz, bağımsız film yapımcılığı özellikle Türkiye gibi oldukça çaba gerektiriyor. Türkiye’de, oyuncuların karşılaştığı sorunlar, ekonomideki gerileme nedeniyle filmi tamamlamam 3 yıl sürdü."

CHP Eski Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, Nisan Dağ’ı Tebrik Etti

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin eski Milletvekili Fikri Sağlar, sosyal medya hesabı üzerinden Nisan Dağ’ı tebrik etti. CHP’li eski milletvekilinin sosyal medya hesabından paylaştığı tebrik mesajı ise şu şekilde:

"Ailemizin genç viyola sanatçısı yeğenimiz Can Şakul'un eşi Nisan Dağ Tallinn Black Nights Film Festivali’de Bir nefes daha filmiyle En İyi Yönetmen Ödülünü alarak bizleri ve ülkemizi gururlandırmıştır. Kendisini ve tüm ekibini kutluyoruz. Teşekkürler Nisan Dağ."

- OKU HABER, Sinema Dünyası bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/5764322/bir-nefes-daha-filmiyle-nisan-dag-en-iyi-yonetmen-secildi