AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan "Bay Kemal de Milli Güvenlik ve Demokrasi Sorunu Haline Gelmiştir"

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için “Sen FETÖ'yle işbirliği yapıp orduya kumpas kuran başbakan değil misin” ifadelerini kullanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi. Cahit Özkan,

“CHP’nin beyin ölümü gerçekleşmiştir. Bay Kemal de milli güvenlik ve demokrasi sorunu haline gelmiştir. CHP ve başındaki Bay Kemal’e milletimiz 2023’te hak ettiği cevabı verecek” dedi.

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan'dan Kılıçdaroğlu'na Yanıt Gecikmedi

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın tank palet fabrikasının Katarlılar’a satışıyla ilgili sözlerinin ardından başlayan tartışmaya AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan da katıldı. Özkan TBMM’de düzenlediği basın toplantısında bugün partisinin grup toplantısında AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında konuşan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na yanıt verdi. Özkan, şunları söyledi:

“FETÖ’nün kaset kumpasıyla gelen, 15 Temmuz’da darbeci hainlerin tankları önünden çektiği, PKK ile dirsek temasında olan Bay Kemal, kir akan siyasetine yenilerini sürdürmüştür. Aslında meselenin özü şu, Sayın Cumhurbaşkanımızı Bay Kemal hedef almıştır. Batsın senin gayrisiyasi siyasetin. Milletimizin bu hastalıklı siyasete gerekli yanıtı vereceğini biliyoruz.
Sen değil misin, ‘Afrin, Suriye’de ne işiniz var’ diyen? Sen değil misin Mehmetçiğimiz Libya’ya gittiğinde sen değil misin ‘fizanda ne işiniz var’ diyen? Bir moral beklerken Mehmetçiğimizi yalnız bırakan siz değil misiniz? Mehmetçiğimize ihanet eden sen değil misin? Milletimizin gözbebeği silahlı kuvvetlerimize morallerini bozmak için elinden geleni yaptınız. Biz milli orduya FETÖ kumpaslarını deşifre ederken siz neredeydiniz? FETÖ yayın organlarında dolaşıyordunuz.
Sayın Cumhurbaşkanımız cuntacı paralel yapıları temizlediği için mi rahatsızsınız? CHP’nin beyin ölümü gerçekleşmiştir. Bay Kemal de milli güvenlik ve demokrasi sorunu haline gelmiştir. CHP ve başındaki Bay Kemal’e milletimiz 2023’te hak ettiği cevabı verecek. Bay Kemal’in yapmış olduğu açıklamaları kendilerine iade ediyoruz.”

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5818397/akp-grup-baskanvekili-cahit-ozkan-bay-kemal-de-milli-guvenlik-ve-demokrasi-sorunu-haline-gelmistir