Ekrem İmamoğlu'na Suikast Girişimi Olduğu İddia Edildi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik olarak suikast girişiminde bunulduğu iddia edildi. Odatv’nin haberine göre suikastçılar son anda yakalandı. Odatv’nin haberine göre IŞİD, Türkiye’de bulunan militanlarına emir verdi ve düzenlenen operasyon sayesinde suikast girişiminde bulunacak olan şahıslar yakalandı.

Valilik Emriyle İmamoğlu’nun Koruma Polisleri Artırıldı

Suikast girişimine ilişkin olarak gelen haberler arasında Ekrem İmamoğlu’nun koruma polislerinin artırıldığı  iddiası da bulunuyor. Ekrem İmamoğlu’na suikast girişimi sonrasında koruma polislerine ‘daha duyarlı ve dikkatli olun’ uyarısı yapıldığı da iddia edildi. İmamoğlu’na suikast emrinin ise IŞİD’in sorumlu yöneticilerinin verdiği Odatv tarafından bildirildi.

Ekrem İmamoğlu Bilgilendirildi

Alınan istihbaratlar doğrultusunda yapılan operasyon ile yakalanan suikastçıların sonrasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu bilgilendirildi iddiasında bulunuldu. İstanbul Valiliği ve İçişleri Bakanlığı'nın koordine olarak güvenlik çemberini yeniden oluşturduğu söyleniyor. Konuya ilişkin olarak tüm güvenlik birimleri uyarıldı. İstanbul Valiliği’nin emriyle İmamoğlu’nun koruma polislerinin sayısı artırıldı. Suikast düzenleyecek olan IŞİD üyeleri, son anda yakalandı bilgisi Odatv tarafından iddia edildi.

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5838860/ekrem-imamogluna-suikast-girisimi-oldugu-iddia-edildi