Kılıçdaroğlu 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde İşaret Dili ile Sağlıkçılara Destek Videosu Yayınladı

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, koronavirüsle mücadele eden sağlıkçılar ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 3 Aralık Engelliler Günü için sağlık çalışanlarına destek olmak amacı ile işaret dili ile "Memleketim" şarkısını seslendirdiler. 

Kılıçdaroğlu Engelliler Gününde Sağlıkçıları da Unutmadı

Bu özel günde hem engelli vatandaşların sorunlarını dile getirmek hem de sağlık çalışanlarının yanında olmak için moral videosu hazırlayan Kılıçdaroğlu, sağlık çalışanlarına moral verdi. 

Sağlık Çalışanları da Videoya Katıldı

İş kıyafetleri ve maskeleriyle videoda aktif şekilde katılım sağlayan sağlık çalışanları, engelli vatandaşlar için farkındalık yaratacak bir projede yer almış oldu. 

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ da Katıldı

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde farkındalık yaratmak amacı ile videoda yer alan Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ projeyi şu sözlerle açıkladı:

“Hayatta hepimiz pek çok zorlukla karşılaşıyoruz. Beraberce ve dayanışma içinde olursak üstesinden geleceğimize inanıyorum. Son dönemde ağır bir pandemi ile mücadele ediyoruz. Bu mücadeleyi en önde göğüsleyen sağlık emekçilerimizin işitme engelli vatandaşlarımıza destek olmak için attığı bu güzel adıma ortak olmaktan gurur duyuyoruz. Sadece 3 Aralık’ta değil, her gün engelli dostlarımızın yanında olmalı, dayanışma ve empati ile engelleri beraberce aşmalıyız. Bu noktada, hazırladığımız farkındalık kampanyasına katılan Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na desteklerinden dolayı ayrıca teşekkür ederim” 

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/5845245/kilicdaroglu-3-aralik-dunya-engelliler-gununde-isaret-dili-ile-saglikcilara-destek-videosu-yayinladi