Cumartesi ve Pazar Günleri İstanbul’da Metrobüs ile Otobüsler Çalışacak

Türkiye’de uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle hafta sonu günleri olan cumartesi ve Pazar günlerinde muaflığı olmayan vatandaşların sokağa çıkması yasak. Ancak sokağa çıkma muaflığı bulunan kişiler için metrobüs ve otobüsler hizmet vermeye devam edecek.

İETT Toplu Taşıma Seferlerini Yeniden Düzenledi

Ülke genelinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanması nedeniyle İETT toplu taşıma seferlerini yeniden düzenledi. Buna göre; metrobüsler gündüzler 3 dakika, geceleri de 10 dakika ara ile hareket edecek. Diğer toplu taşıma araçları da 15 dakikada bir olmak üzere hareket edecek. Yıl sonuna kadar sürecek hafta sonları tam kapaması nedeniyle sokağa çıkma muaflığı olan vatandaşların, toplu taşımadan yararlanabilmesi sağlanacak.

Yapılan Değişiklik ile İlgili Olarak İETT Açıklama Yaptı

Hafta sonu günlerinde metrobüs ve otobüs seferlerinin devam edeceği, İETT tarafından duyuruldu. İETT, alınan kararı şu cümlelerle kamuoyuyla paylaştı.

“Hafta sonu için İETT sefer saatleri güncellenmiştir. Metrobüs hattında da gün içinde 3 dakika, gece 10 dakika aralıkla sefer yapılacaktır. Teleferik, Füniküler, T3 Moda Tramvayı ve M6 Levent-Hisarüstü/Boğaziçi Üniversitesi metrosu hariç diğer tüm metro seferleri 15 dakika aralıklarla yapılacaktır. Şehir hatları vapur seferlerinde değişiklik yapılmamıştır.”  

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5850697/cumartesi-ve-pazar-gunleri-istanbulda-metrobus-ile-otobusler-calisacak