Polislerin Dükkanını Kapattığı Esnaf Tepki Gösterdi: Cumhurbaşkanı'ndan Üstün müsünüz?

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesinde yer almamasına rağmen alkol satışı yapan tekel bayileri polis tarafından kapatıldı. Bursa’da polisin işyerine geldiği bir kadın esnaf;

“Cumhurbaşkanı dedi ki perakende bakkallar açıktır. Buna istinaden ben dükkanımı açtım. Saat 5’e kadar da eve gitmem gerekiyor. Öyle bir şey yok genelgede, getir resmi genelgeyi göster tamam diyeceğim. Cumhurbaşkanı diyorum, Cumhurbaşkanından üstün müsünüz, anlamıyorum” dedi.

Koronavirüs nedeniyle hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağında açık olacak işyerleri İçişleri Bakanlığı’nın genelgesinde yer aldı.

Ankara'da Tekel Bayiler Kapatıldı

Genelgede alkol satışı yapan tekel bayilerinin kapalı olacağına dair bir hüküm yoktu. Ancak Ankara’da tekel bayileri gezen polis ekipleri tek tek hepsinin dükkanını kapatmasını istedi. Ankara Kurukahveciler ve Kuruyemişçiler Odası Başkanı Aytaç Sevimli;

“Tekel ayrımı genelge içeriğinde yoktur, ama sabah kuruyemişçi esnafımız dükkanlarını polis eşliğinde kapatmak zorunda kalmışlardır. Küçük esnafımız mağdur edilmiştir” diye tepki gösterdi.

Bursa polisinin dükkanını kapatmasını istediği kadın esnaf ise uygulamaya tepki gösterdi. Kadın esnaf tepkisini şöyle dile getirdi:

“Abi ben sana hiçbir şey söylemeyeceğim. Bana dediler ki Cumhurbaşkanı dedi ki perakende bakkallar açıktır. Buna istinaden ben dükkanımı açtım. Saat 5’e kadar da eve gitmem gerekiyor. Öyle bir şey yok genelgede, getir resmi genelgeyi göster tamam diyeceğim. Cumhurbaşkanı diyorum, Cumhurbaşkanı'ndan üstün müsünüz, anlamıyorum.”

- OKU HABER, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/5854600/polislerin-dukkanini-kapattigi-esnaf-tepki-gosterdi-cumhurbaskanindan-ustun-musunuz