Meral Akşener Devreye Girdi, Felçli Oğlunu Sırtında Taşıyan Anne İçin Yol Yapıldı

Mardin’in Derik ilçesine bağlı Düztaş Mahallesi'nde okul yolu olmaması nedeniyle felçli oğlunu sırtında okula götürüp getiren annenin görüntülerini izleyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener devreye girince yol yapıldı. İYİ Partili Sungurlu Belediyesi de akülü engelli aracı hediye etti.

Mardin’in Derik İlçesi Düztaş Mahallesinde okul yolu olmaması nedeniyle 3. sınıf öğrencisi belden aşağısı felçli Sabahattin’i her gün sırtında evinden 400 metre uzaklıktaki okula annesi Berfin Esen’in götürmesiyle ilgili görüntüler 11 Kasım 2020 tarihinde ANKA tarafından haber olarak yayınlandı.

Haberin ardından Meral Akşener’in talimatı ile harekete geçen Mardin İl Başkanı Süleyman Akar’ın konuyu Derik Kaymakamlığı’na ilettiği ve yolun yapıldığı öğrenildi.

Felçli oğlunu her gün sırtında okula götürüp getiren anne Berfin Esen,

"Meral Akşener'e ve yolun yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bizi büyük bir zahmetten kurtardılar" dedi. 

İnşaat işçisi olan baba Bahattin Esen’in iki yıldır yolun yapılması için yaptığı başvuruların karşılıksız kaldığı belirtildi.

Çorum Sungurlu Belediyesi Başkanı Akülü Araç Hediye Etti

Taşlı ve çamurlu yolda bozulan akülü aracın yenisi ise Çorum’a bağlı İYİ Partili Sungurlu Belediyesi Başkanı Abdulkadir Şahiner tarafından Sabahattin’e hediye edildi.

Bu kez yeni yapılan yolda akülü aracı ile okula gidebilen Sabahattin ve ailesinden mutluluk görüntüleri ANKA kamerasına yansıdı.

Süreci Anka'ya değerlendiren İyi Parti İl Başkanı Süleyman Akar, Sabahattin ve ailesinin okul yolu ile ilgili mağduriyetine ilişkin haberi, Anka Haber Ajansının twitter hesabından yapılan paylaşımla fark ettiklerini belirtti.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Aşener'e konuyu iletmeleri sonrası Akşener'in gerekli mercilerle görüşerek sorunun çözümü talimatını kendilerine vermesi sonrası çalışmalara başladıklarını aktardı. Akar,

"Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in talimatı üzerine Kaymakamlık ile görüşmeler gerçekleştirdik. Ve okul yolunun sözünü aldık. Kaymakam bey yolun yapılması için gerekli çalışmaları yaptı ve yol tamamlandı. emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. artık Sabahattin okuluna kimsenin yardımı olmadan rahatlıkla gidip gelebiliyor" dedi.  

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/5856708/meral-aksener-devreye-girdi-felcli-oglunu-sirtinda-tasiyan-anne-icin-yol-yapildi