Polis Bir Esnafı 'Kepengi Yarım Metre Açık Olduğu İçin' Çocuğunun Gözleri Önünde Darp Etti!

İzmir’e bağlı Menemen ilçesinde bir esnaf polis tarafından darp edildi. Sokağa çıkma yasağı esnasında dükkanının kepenginin yarım metre kadar açık olması sebebiyle olunun gözleri önünde ters kelepçe takılan esnaf, yere yatırıldı ve göz altına alındı. Marketin yer aldığı binada oturan esnafın küçük çocuğu, o anlarda ağlayarak yaşananları cep telefonu vasıtasıyla kayıt altına aldı.

Market Sahibi Serhat Demir: Polis Yolda Tüm Sülaleme Küfretti!

İzmir’in Menemen ilçesinde yaşayan ve market sahibi olan Serhat Demir, marketlerin kapanmasına 5 dakika kala marketini kapattığını fakat su bayiliği de yaptığı için adresleri almak için kepengini yarım metre açık bıraktığını söyledi. Polisin bu durumdan dolayı ceza yazmak istediğini ve ceza karşı çıktığı için darp edildiğini anlatan esnaf Demir, şu sözleri ile olayı anlattı:

"2 market ve 2 su bayiliğim var. Dükkândan satış yapmıyordum sadece su servislerinin adreslerini yazıp çıkacaktım. Kaymakamlıktan su servisi yapacağıma dair iznim var, polis onu göstermeme bile müsaade etmedi. İzin kâğıdımı o an panikten bulamadım, diğer bayide olabileceğini, oraya gidersek gösterebileceğimi söyledim. Polis hakaretler ederek 'bizi oyalıyorsun, yürü karakola' dedi. Karakola gelmeyeceğimi, suçsuz olduğumu söyledim. Polis 'Gel diyorsak, geleceksin' dedi, ben itiraz edince ters kelepçe taktılar, başka bir polis ayağıma çelme taktı kaldırıma düştüm. O sırada bir yunus ekibi geldi. Yunuslardan biri ayağıyla basıma basarak yüzüme biber gazı sıktı. Apar topar polis aracına bindirildim. Polis yolda tüm sülaleme küfretti. 'Bu ülkeden gideceksiniz, sizden bıktık' dedi. Ben Erzurumluyum, kimden bıktınız, siz nerenin polisisiniz? diye sordum. Karakolda kamerasız odada ellerimi ve gözümü bağlayarak bir kez daha darp ettiler. Sonrasında ters kelepçeli halde hastaneye götürdüler, orada doktor muayene yapabilmek için kelepçemi çıkarmalarını istedi. Orada bulunan 6 tane polis kelepçenin anahtarını bulamadı. Hastaneden sonra yeniden karakola geldik, ellerim yine kelepçeliydi, beni koydukları yerde yanımda uyuşturucu kaçakçılığından getirilmiş biri vardı. Onun elleri serbestken ben kelepçeliydim. Akşam saat 9'da ekip değişikliği oldu, yeni gelen ekibe olanları anlattım, onlar beni anlayışla karşılayarak özür dilediler."

Menemen İlçe Emniyet Müdürü Özür Diledi

Esnaf Serhat Demir, Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Ali Şeker ve Kani Beko tarafından arandığını da dile getirdi. CHP’li vekillerin destek telefonu dışında, İzmir Menemen İlçe Emniyet Müdürü Hakan Sevinç de esnaf Serhat Demir’i aradı. Demir, kendisini arayan Emniyet Genel Müdürü Sevinç'in ‘tüm emniyet adına’ özdür dilediğini ifade etti. Emniyet Müdürü Sevinç, polisler tarafından darp edilen esnafı ziyaret edecek.

- OKU HABER, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/5857281/polis-bir-esnafi-kepengi-yarim-metre-acik-oldugu-icin-cocugunun-gozleri-onunde-darp-etti