Kılıçdaroğlu: Her Kuruşun Hesabını Veren Bir Siyaset Anlayışı İstiyorum!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu, bütçe görüşmelerinde 2021 yılının bütçesini eleştirdi ve AKP’li vekillerin sözlerine maruz kaldı. Akp’li vekillerin ‘aday ol aday’ sözlerine Kılıçdaroğlu şu cümlelerle yanıt verdi:

“Benim aday olamayacağımı size kim söyledi. Kim söyledi? Ben de istiyorum. Ben tek adam rejimi istemiyorum. Ben ülkesinde esnafın ensesinde boza pişiren bir yönetim istemiyorum. Ben parlamenter sistem istiyorum. Demokratik, halkçı parlamenter sistem istiyorum. Ben her kuruşun hesabını veren bir siyaset anlayışı istiyorum”

Kılıçdaroğlu: Aday Olmayacağımı Kim Söyledi?

Cumhuriyet Hak Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine yöneltilen ‘aday ol aday’ sözlerine cevap verdi. Kılıçdaroğlu’nun sözleri sonrasında CHP’li milletvekilleri ayakta alkışladı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun ayakta alkışlanmasına neden olan konuşma metni ise şu şekilde:

“Benim aday olamayacağımı size kim söyledi. Kim söyledi? Ben de istiyorum. Ben tek adam rejimi istemiyorum. Ben ülkesinde esnafın ensesinde boza pişiren bir yönetim istemiyorum. Ben parlamenter sistem istiyorum. Demokratik, halkçı parlamenter sistem istiyorum. Ben her kuruşun hesabını veren bir siyaset anlayışı istiyorum. Ben tehdit edildiğim zaman mal varlığımla, ‘aramazsanız, incelemezseniz şerefsizsiniz’ diyen bir siyaset anlayışı istiyorum. Ben siyaseti zenginleşme aracı olarak gören bir kültürden gelmiyorum. Ben siyaseti, halkına ve hakka hizmet eden bir anlayıştan geliyorum. Ben hiçbir zaman hiçbir yerde haram lokmaya el uzatmadım. Kimsenin hakkını hukukunu çiğnemedim. Her zaman ve her yerde adaletten yana oldum. Adaleti her yerde savundum. Hiçbir zaman benim mal varlığımla beni tehdit edenlerin arkasında selam durmadım.”

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/5861143/kilicdaroglu-her-kurusun-hesabini-veren-bir-siyaset-anlayisi-istiyorum