Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer: Cumhur İttifakı’nın İkbali ve İstikbali için Mersin’i Feda Etmeyin!

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, belediye meclisine 250 milyon liralık borçlanma talebini sundu. Sunulan talep, AKP’li ve MHP’li üyelerin oylarıyla reddedildi. Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık Ayı Toplantısı Birinci Birleşimi’nde yapılacak olan yatırımlar ve ihtiyaçlar doğrultusunda, Başkan Seçer tarafından meclise 250 milyon liralık borçlanma yetkisi istendi.

Borçlanma Talebi 32 Kabul, 36 Ret Aldı

Borçlanma talebi için yapılan oylamada 32 meclis üyesi kabul oyu kullanırken 36 meclis üyesi de ret oyu kullandı. Başkan Vahap Seçer’in talebi, AKP’li ve MHP’li meclis üyelerinin oylarıyla reddedildi. Gerçekleştirilen oylama sonrasında Vahap Seçer şu sözlerle değerlendirme yaptı:

“Yol yapabilmem, çiftçiye sulama borusu yardımı yapabilmem, fide yardımı yapabilmem, hayvancılık projesini devam ettirebilmem, engelliye, özel bireylerimize katkı sunabilmek, sosyal yardımlar yapabilmek, sosyal projelerimizi gerçekleştirebilmek, kültür projelerimizi gerçekleştirmek. Aklınıza ne geliyorsa. Bu 36.5 milyon lira ile yapma sınırı içerisindeyim. Hani elimiz çok bol değil. Çok önemli bir şey anlatıyorum. Bir mali disiplini sağlamaktan bahsediyorum. Bunu kılı kırk yararak yaptık. Bunu anlatmaya çalışıyorum. Şu anda bana borçlanma yetkisi vermemek demek elimi kolumu bağlamak demek. Kentin rahatsız olması demek. Hareket alanımın daralması demek.”

Vahap Seçer: Mersin’i Faizcilere mi Teslim Edeceğim?

MHP’li ve AKP’li meclis üyelerinin ret oyuyla Mersin için yatırım yapma yolunun önü kesilen Vahap Seçer, ‘Ben faiz ödeme meraklısı mıyım? Ben Mersin’i faizcilere mi teslim edeceğim?’ diye siten etti. Konu ile ilgili olarak Seçer şu cümleleri meclis toplantısında dile getirdi:

“Ben faiz ödeme meraklısı mıyım? Ben Mersin’i faizcilere mi teslim edeceğim? Böyle saçma bir şey mi olur? Ben yatırımdan bahsediyorum, yoldan, kaldırımdan, fakirden fukaradan, sinekle mücadeleden, yeni otobüs alımından bahsediyorum. 170 milyon lirasını ödeyeceğim. Yapmayın. Birbirimizi kandırmayalım. Halk ahmak falan değil. Kusura bakmayın siz belediyemizi engelliyorsunuz. Biz size bunu yapmadık. Çoğunluğu bulamadığınız hiçbir yerde yapmadık. Dürüst olalım”

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/5864638/mersin-buyuksehir-belediye-baskani-vahap-secer-cumhur-ittifakinin-ikbali-ve-istikbali-icin-mersini-feda-etmeyin