İçişleri Bakanlığı Yeni Bir Genelge Yayınladı: Olta Balıkçılığında En Az 3 Metre Mesafe, Her Alana Bir Zabıta

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliğine yeni bir genelde gönderildi. Genelge kapsamında olta balıkçılığı yapan kişiler arasında 3 metre mesafe kuralı uygulanacak. Söz konusu alanlarda sorumlu olarak zabıtalar yer alacak.

Olta Balıkçılığına Yönelik Tedbirler Genelgesi Valiliklere Gönderildi

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliğine ‘Olta Balıkçılığına Yönelik Tedbirler’ genelgesi gönderildi. Bakanlık genelgesine göre olta balıkçılığının yapıldığı sahillerde 3 metre mesafe uygulanacak. Bu sahillerde her alanda sorumlu olan zabıta da yer alacak. Sahillerdeki yer işaretlemeleri ise belediyeler tarafından gerçekleştirilecek. Koronavirüs salgınına yönelik alınan önlemler kapsamındaki genelge, başta İstanbul olmak üzere tüm şehirlerde uygulanacak.

Olta Balıkçılığı Faaliyetleri Önlemleri

Koronavirüs salgınının giderek artması nedeniyle yeni bir genelge yayınladı. Bu genelge kapsamında artık sahillerde olta balıkçılığı yapan kişiler arasında en az 3 metre mesafe bulunacak. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge önlemleri ise şu şekilde:  

 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5869270/icisleri-bakanligi-yeni-bir-genelge-yayinladi-olta-balikciliginda-en-az-3-metre-mesafe-her-alana-bir-zabita