Ali Babacan: Para Toplamaya Çalışıyorlar, Bütçe Açık Veriyor!

Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, hükümetin sokağa çıkma kısıtlamaları nedeniyle kestiği cezalarla hazineye para toplamaya çalıştığını iddia etti. Hazinenin boşaltıldığını iddia eden Babacan, bütçenin açık verdiğinin altını çizdi.

Ali Babacan Çankırı İl Kongresinde Konuştu

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partinin Çankırı İl Kongresi’ne katılım sağladı ve yaptığı konuşmada çeşitli iddialarda bulundu. AKP iktidarını hedefe alan eleştirileri ile partililerine seslenen Babacan, ‘Bütçe açık veriyor’ dedi. Sokağa çıkma kısıtlamaları kapsamında vatandaşa kesilen cezalara ilişkin olarak Babacan şu cümleleri kullandı:

"Şimdi de belli saatlerde ve günlerde sokağa çıkma kısıtlaması getirdiler. Uzmanlar ‘Bir süre tam kapanma şart’ diyor ama yapamıyorlar. Hazineyi boşalttıkları için yapamıyorlar. Hatta ve hatta bu sokağa çıkma kısıtlamalarının cezalarıyla para toplamaya çalışıyorlar. E bütçe açık veriyor"

Babacan: Para Toplamaya Çalışıyorlar

DEVA Parti’sinin Çankırı İl Kongresi’nde konuşma yapan Ali Babacan, tüm dünyanın pandemi ile uğraştığı esnada, bugünkü iktidarın manipülasyon için çalıştığını iddia etti. Yüzbinlerce insanın hastalanmasına göz yumulduğundan bahseden Babacan, ‘tam kapanma’nın uygulanmamasını da ağır bir şekilde eleştirdi. Ali Babacan eleştirilerini şu cümleler ile dile getirdi:

‘’Tüm dünya pandemiyle boğuşurken, bugünkü iktidarın aklı fikri manipülasyona çalışıyor. Yüzbinlerce insanımızın hastalanmasına adeta göz yumdular. Şimdi de belli saatlerde ve günlerde sokağa çıkma kısıtlaması getirdiler. Uzmanlar ‘Bir süre tam kapanma şart’ diyor ama yapamıyorlar. Hazineyi boşalttıkları için yapamıyorlar. Hatta ve hatta bu sokağa çıkma kısıtlamalarının cezalarıyla para toplamaya çalışıyorlar. E bütçe açık veriyor. Akılları fikirleri bu… Peki, bu salgın döneminde ekonomik tedbir almak için ne yaptılar? Ancak bir borç yapılandırması önerebiliyorlar. Ya esnaf siftah yapamıyor siftah! Böyle olmaz! Böyle devlet yönetilmez! Bu milletin ne halde olduğunu bilmeyenler devleti yönetemez!”

Babacan: Siz Hangi Gemide Olduğunuzun Farkında Mısınız?

DEVA Partisi Çankırı İl Kongresi’nde partililerine seslenen Babacan, iktidarı ve iktidarın faaliyetlerini, tutumunu, birlikte yol aldığı kişileri eleştirdi. Çiftçinin, esnafın, işçinin bulunduğu gemide olduğunu ifade ede Ali Babacan, iktidara ‘Siz hangi gemide olduğunuzun farkında mısınız?’ diye seslendi. Konu ile ilgili olarak Ali Babacan şöyle konuştu:

‘’Hiçbir zaman, mafyayla, çetelerle, 28 Şubatçılarla, vesayet kalıntılarıyla aynı gemiye binmeyiz. Biz, bu ülkenin dürüst, namuslu, işini iyi yapan insanlarıyla, fedakar gençleriyle, kötü yönetimin yükünü yıktığınız esnafla, çiftçiyle, işçiyle aynı gemideyiz. Haksızlığa uğrayanlarla aynı gemideyiz. Siz hangi gemide olduğunuzun farkında mısınız? Sizin geminizin dümeninde küçük ortak oturuyor, rotayı da küçüğün küçüğü ortak çiziyor. İşte sizin reislik yaptığınız gemi bundan ibarettir. Bu geminin yolu da yol değildir.’’  

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/5869286/ali-babacan-para-toplamaya-calisiyorlar-butce-acik-veriyor