AtlasGlobal Mağduru Çalışanlar Mahkemede İfade Veriyor

İflas eden AtlasGlobal şirketi çalışanları haklarını aramak için eylem yapmaya devam ediyor. Daha önce maaş ve tazminatlarını alabilmek için açtıkları davada anlaşma protokolü imzalanmasına rağmen çalışanlara hakları teslim edilmemişti. Kültür ve Turizm Bakanı Nuri Ersoy'un kardeşi Murat Ersoy'a ait olan AtlasGlobal şirketinden haklarını alabilmek için yaptıkları eylem sırasında gözaltı kararı ile emniyete götürülen 8 kişi mahkemeye çıkarıldı. 

İflas Eden AtlasJet Çalışanları Gözaltına Alındı

Türkiye'nin en büyük hava yolu şirketlerinden biri olan AtlasGlobal iflas bildirimi yaptıktan sonra çalışanlarının haklarını ödemediği gerekçesi ile eylem ile karşı karşıya kalmıştı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un sahibi olduğu ETS Tur önünde eylem yapan 8 AtlasJet işçisi dün geceyi gözaltında geçirdi. 

Mahkemede İfadeleri Alındı

Kartal Anadolu Adliyesi’nde savcılığa ifade veren 8 AtlasJet işçisi firma sahibi Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un kardeşi Ali Murat Ersoy'un evinin önü de dahil olmak üzere yaşam alanlarına yakın bölgelerde eylem yapmıştı. Direniş karşısında duramayan Ali Murat Ersoy çalışanlarının hakkını ödeme konusunda protokol imzalamış fakat henüz bir ödeme yapmamıştır. İşçiler ise eylemler ile haklarını aramaya devam ediyor. 

- OKU HABER, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/5875089/atlasglobal-magduru-calisanlar-mahkemede-ifade-veriyor