Gözaltına Alınan 8 AtlasGlobal İşçisi Yurt Dışı Yasağı Şartı ile Serbest Bırakıldı

Dün iflas eden AtlasGlobal şirketindeki haklarını alamadıkları için eylem yapmaları nedeniyle gözaltına alınan 8 işçi serbest bırakıldı. Sulh Ceza Hakimliği tarafından yurt dışı yasağı getirilen işçiler için adli kontrol şartı da verildi. 

AtlasGlobal Sahibi ile Protokol İmzaladılar Fakat Haklarını Alamıyorlar

Defalarca yaptıkları eylemler sonucunda AtlasGlobal şirketi sahibi olan ve aynı zamanda Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un kardeşi Ali Murat Ersoy ile anlaşma protokolü imzalamışlar ve haklarını almak için beklemektedirler. Fakat AtlasGlobal çalışanları haklarını alamamıştı. 

AtlasJet Çalışanları Gözaltına Alındı

Dün yaptıkları eylem sonucunda gözaltına alınan 8 işçi bugün öğlen saatlerinde Kartal Anadolu Adliyesi’nde savcılığına ifade vermişlerdi. 2.Sulh Ceza Hakimliği’ne çıkarılan işçiler 'huzur ve sükunu bozma' ve 'işyeri güvenliğini tehdit' suçları ile değerlendirildi. 

AtlasJet Çalışanları Mahkemede Hangi Sonucu Aldı

Haklarını alamadıkları için eylem yapan 8 işçi çıkarıldıkları mahkeme sonucunda yurt dışına çıkma yasağı ile serbest bırakıldılar. AtlasJet mağduru 8 işçinin her pazartesi günü adli denetime tabi tutulması zorunlu olarak karar kılındı. 

AtlasJet Çalışanları : Biz Kimseye Rahatsızlık Vermedik

AtlasJet çalışanlarına eylem nedeni sorulduğunda, çalışanların bina ve iş yeri giriş çıkışını kapatmadıkları, haklarını aramaktan başka amaçlarının olmadığını ve insanların hürriyetine kasteden bir davranışta bulunmadıklarını ifade ettiler. 

- OKU HABER, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/5875142/gozaltina-alinan-8-atlasglobal-iscisi-yurt-disi-yasagi-sarti-ile-serbest-birakildi