Süleyman Soylu Ardahan İşçilerinin Sorunlarının Çözümü için Söz Verdi

Ardahan İl Özel İdaresi Personel A.Ş tarafından işine son verilen 57 işçi hak arama mücadelesini sürdürüyor. Haklarını arayan işçilerin ziyaretine giden Yol-İş Genel Başkanı Ramazan Ağar, sorunların çözülmesi için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştüğünü ve söz aldığını yaptığı açıklamada duyurdu. Ancak Bakan Soylu, Ermenekli ve Somalı maden işçilerinin sorunlarını çözeceğine dair de söz vermişti.

Bakan Soylu, Ermenek ve Soma İşçileri İçin de Söz Vermişti

İşten atılan 57 Ardahan İl Özel İdaresi işçisi haklarını aramaya devam ediyor. İşçilerin bri araya gelerek örgütlendiği TÜRK-İŞ’e bağlı olan Yol-İş Genel Başkanı Ramazan Ağar, işçilere destek olmak maksadıyla işçilerle bir araya geldi. İşçileri ziyaretinde açıklama yapan Ağar, Süleyman Soylu’dan sorunların çözümlenmesi için söz aldığını açıkladı. Bakan Soylu’nun ‘Bu sorunu çözeceğim’ dediğini belirten Ağar, gelişmeyi işçilerle paylaştı.

Süleyman Soylu daha önce ücret ve tazminat alacakları için Ankara’ya yürüyüş yapmak isteyen Soma ve Ermenekli maden işçilerine söz vermişti. Soylu, 15 Ocak 2021 tarihine kadar sorunun çözümleneceği hakkında söz vermişti. Çalışma bakanı gibi çalışan Süleyman Soylu bu olaylara dahil olurken, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı olan Zehra Zümrüt Selçuk’un herhangi bri girişimde bulunmaması ise oldukça ilgi çekici.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/5875367/suleyman-soylu-ardahan-iscilerinin-sorunlarinin-cozumu-icin-soz-verdi