İYİ Parti Halkın Nabzını Tuttu Yurttaşa Asgari Ücreti Sordu

Asgari ücret görüşmeleri devam ederken, İYİ Parti ekibi sokağa çıktı, vatandaşa asgari ücreti sordu. Kimi yurttaş asgari ücretin 4 bin lira, kimisi ise 5 bin lira olmasını istedi. Bir yurttaş,

"Ben emekliyim, asgari ücretle geçinmek için şu anda sihirbaz olmak gerekir. Yani geçinmek mümkün değil, mucizevi bir şey” diyerek tepki gösterdi.

İYİ Parti ekibi sokağa çıktı, bu kez asgari ücreti yurttaşa sordu. Vatandaşların ortak derdi, “Nasıl geçineceğim sorusu oldu?” ve asgari ücretin arttırılmasını istedi. Bir yurttaş kıt kanaat geçindiğini söylerken, bir diğer yurttaş vergilere isyan ederek

“Bu kadar vergiler, bu millete aylık 10 bin lira verseler kişi başı yine bitecek bir para değil” diye konuştu.

Vatandaşlar tepkilerini şöyle dile getirdi: 

"Kıt Kanaat Geçiniyoruz"

"Ben de asgari ücret ile çalışıyorum. Fakat Türkiye koşullarında maalesef kirada olan, evli çoluk çocuk sahibi insanlar var. Ve fiyatlarımız gün geçtikçe artıyor. Maalesef kıt kanaat geçiniyoruz. İnşallah asgari ücret biraz daha yükselir. İnsanlarımız biraz daha nefes alır diye düşünüyorum."

"Beş Aydır Bin Lira İçin Onay Bekliyorum"

"Asgari ücret hakkında hiç iyi bir şey düşünmüyoruz. Nasıl düşünelim? İşte görüşüyoruz, ekonomik sıkıntı. Geçenlerde Çalışma Bakanı bir açıklama yapıyor. İşte ' Covid-19 döneminde çok harcama yaptık. Asgari ücrete yüksek rakamlar beklemeyin'. Nereye harcama yaptık? Pandemi destek dediler. 1.000 lira para vereceğiz dediler. 5 aydır hala e-devletim de onay bekliyor.
Nereye harcama yaptılar? Yani böyle bir saçmalık var mı? Yani ben 8-9 aydır işsizim. Çalmadığım kapı kalmadı. Ancak şunu söylüyorlar, “Biz arayacağız, biz arayacağız, biz arayacağız.” Bu pandemi zengini zengin yaptı, yandaşı zengin yaptı, fakiri iyice fakirleştirdi. Bazılarına bakıyorsun, tabii yandaşlara.
Ekonomi çok güzel. A Haber var tabii biliyorsunuz. A Haber’i açıyorsun ortalık günlük güneşlik. Ekonomi uçmuş, pandemi yok, virüs yok. Diğer kanal bakıyorsun o da keza aynı. Yandaş medyalara emir talimat gelmiş, ekonomiyi uçurun, koyunları uyandırmayın, koyunlar uyanmasın, ben de bu saltanatımı bitirmeyeyim."

Her Şeye Vergi Ödüyoruz

"Bir vatandaş doğumundan ölümüne kadar aldığı her şeye vergi ödüyor. Bu kadar vergiler, bu millete aylık 10 bin lira verseler kişi başı yine bitecek bir para değil. Asgari ücretin şu anda en az 5 bin lira olması lazım."

"Geçinmek İçin Sihirbaz Olmak Gerekir"

"Ben emekliyim, asgari ücretle geçinmek için şu anda sihirbaz olmak gerekir. Yani geçinmek mümkün değil, mucizevi bir şey."

"Zam, Zam, Zam Nereye Kadar Yani?"

"Asgari ücretin ben şu anda ekonomi durumlarına göre 4 bin lira olmasını isterim. Bir Ayçiçek zeytinyağı 70 lira. Sen 100 lirayla alışveriş yapıyorsun, bir şey yapamıyorsun. Ortam bozuk. Akşam gözümü kapatıyorum, sabaha açıyorum zam. Zam, zam, zam. Nereye kadar yani?"

- OKU HABER, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/5877891/iyi-parti-halkin-nabzini-tuttu-yurttasa-asgari-ucreti-sordu