Çorum'da Bir Köy Mezarlığına Kaçak Elektrik Kullandıkları İçin Ceza Kesildi

Çorum'da bir köy mezarlığında kaçak elektrik kullandılar. Kesilen ceza karşısında büyük şaşkınlık yaşadılar. Çorum'un Palabıyık köyündeki mezarlıkta 6 tane elektrik direği inşa ettiler. Kaçak elektrik kullandıklarını fark eden YEDAŞ yetkilileri cezai işlem uyguladı. 

Çorum Köy Mezarlığına 2 Bin 284 TL Ceza!

Geçtiğimiz günlerde Çorum'da kesilen bir ceza köylüleri çok şaşırttı. Köy mezarlığına kaçak elektrik çeken muhtarlığa 2 bin 294 TL ceza kesildi. YEDAŞ yetkilileri ile görüşen köy muhtarı Önder Göcen " Mezarlığa sayaç takılacağını bilsek zaten takardık" dedi. 

Mezarlığa Direk Diktiler Elektrik Çektiler

Çorum Palabıyık köyü mezarlığına 6 tane elektrik direği diken köylü, yağmur duasına çıktıklarında, kurban döneminde ve mezarlık işlerinde bu elektrikten faydalandıklarını açıkladı: 

“Pandemiden dolayı ölümlerin artmasıyla mezarlığa 6 tane elektrik direği diktik. Elimizle kazmakta zorlandığımız için hiltiyle kazıyoruz. 2 bin 300 lira kaçak ve 2 bin 525 lira da okuma bedeli cezası kesildi. Bize mezarlığa sayaç takılacağına dair bilgi verilseydi. Biz zaten yapardık. Mezarlıkta bir türbe ile aşevinde zaten elektrik var. Türbede 2 tane ampul var. Yağmur duasına çıktığımızda, kurban kestiğimizde oradan kullanıyoruz. Onun için YEDAŞ yetkilileri buraya gelir bakar burada priz var, ampul var. 2 bin 300 lira mezarlığa ceza keserler. Sayaç yok diye ceza kesiyor. 2 bin 525 lira da okuma bedeli cezası uyguluyor. İtiraz ettik, dilekçe verdik. Ama itirazımıza reddedildi. Bize mezarlığa sayaç takılacağına dair bilgi verilseydi. Biz zaten yapardık. Muhtarlığımız adına 4 tane abonelik var. Bir de burayı yapardık 5 tane olurdu.” 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/5881522/corumda-bir-koy-mezarligina-kacak-elektrik-kullandiklari-icin-ceza-kesildi