Sağlık Bakanı Koca " Hemşireye 500 Kez Ben Salağım Yazdıran Başhekim " İçin "Böyle Bir Davranışı Kabul Etmemiz Mümkün Değil" Dedi

Antalya Kumluca Hastanesinde gerçekleşen bir hemşireye 500 kez "Ben Salağım" yazma cezası veren Başhekim Dr. Ayşegül Alkan sosyal medyadan ve sağlık örgütlerinden tepki aldı. Twitter sosyal medya platformunda Hemşireye 500 Kez etiketi ile gündem olan olay ile ilgili Twitter kullanıcıları tarafından Sayın Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya çağrı yağdı. 

Hemşireye 500 Kez "Ben Salağım" Cezası Veren Başhekime Bakan Koca'dan da Tepki Geldi

Türkiye'nin dört bir yanından sağlık örgütleri tarafından kınanan olay bugün Antalya Kumluca Devlet Hastanesi’nde gerçekleşti. Olayla ilgili sosyal medyada bir hareket başlatan sağlık çalışanları ve örgütlerini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da destekleyerek, durumun kesinlikle kabul edilemez olduğunu açıkladı: 

“Hakkında disiplin soruşturması başlatılan Başhekimin sözleşmesi feshedilerek görevine son verilmiştir. Böyle bir davranışı kabul etmemiz mümkün değildir”

dedi.

Görevi İhmal Ettiği Belirlenen Çalışanın Cezasının Mevzuatta Olduğunu Söyledi

Söz konusu olay ile ilgili açıklamada bulunan Fahrettin Koca, görevi ihmal eden personel ile ilgili verilebilecek cezanın mevzuattı yer aldığını ifade etti:

“Yargılamayı kendisi yaparak, kendi belirlediği bir cezayı uygulamaya hakkı yoktur”

dedi. Pandemi döneminde ağır yükleri sırtlanan sağlık personelinin incitilmesine neden olacak herhangi bir ifadenin kabul edilmeyeceğini ifade eden Koca emekçi hemşirenin yanında oldu. 

 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5893043/saglik-bakani-koca-hemsireye-500-kez-ben-salagim-yazdiran-bashekim-icin-boyle-bir-davranisi-kabul-etmemiz-mumkun-degil-dedi