Irak Heyeti İçin Hazırlanan Cumhurbaşkanlığı Sofrasında Ahmet Tuzlu Sahne Almış!

Bağdat Büyükelçisi olan Fatih Yıldız, Cumhurbaşkanlığı’nda düzenlenen yemekte sahne alan sanatçının Ahmet Tuzlu olduğunu paylaşmıştı. Cumhuriyet Halk Parti’li Ali Öztunç ise “Saray sofrası ve şatafatını anlattığım günün akşamında Saray’da ki eğlence ve şatafat. Ama sanatçı bölümünü eksik söylemişim” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

Erdoğan, Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi Onuruna Yemek Verdi

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sarayda Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi onuruna yemek düzenledi. Düzenlenen yemeğe ait fotoğraflar sosyal medyada yayınlanmıştı. Arapça müziklerin dinlendiği yemek davetinde sahne alan sanatçı ise Ahmet Tuzlu oldu. Ahmet Tuzlu’nun sahne aldığını sosyal medya paylaşımıyla duyuran Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız “Kerkük türküsü olmazsa olmaz. Ağzına sağlık, Ahmet Tuzlu” sözlerini kullandı.

CHP’den Tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, eğlenceli ve şarkılı türkülü saray sofrasına tepki gösterdi. CHP’li Öztunç tepkisini

“TBMM’de Saray sofrası ve şatafatını anlattığım günün akşamında Saray’da ki eğlence ve şatafat. Ama sanatçı bölümünü eksik söylemişim. Millet kuru ekmeğe muhtaç sarayda ise zevki sefa. Yiyin efendiler yiyin” sözleriyle dile getirdi.

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/5902873/irak-heyeti-icin-hazirlanan-cumhurbaskanligi-sofrasinda-ahmet-tuzlu-sahne-almis