İçişleri Bakanlığı Yılbaşı Genelgesi Yayınladı: Otellerde Eğlence Yasak

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliklerine yeni bir genelge gönderildi. Bu genelgeye göre 81 ilde de yılbaşı gecesinde otellerde eğlence ve balo yapılmayacak. Yılbaşında geçerli olacak olan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle konaklama tesislerinde ve otellerde yılbaşı programları düzenlenmesine izin verilmeyecek.

Genelge Valiliklere Gönderildi

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 vilayetin valiliklerine yılbaşı genelgesi gönderildi. Koronavirüs kısıtlamaları ev tedbirleri kapsamında hiçbir ilde, konaklama ve otel işletmelerinde yılbaşı programı yapılmasına izin verilmeyecek. Ayrıca söz konusu tesisler, yılbaşı gecesinde eğlenceli, müzikli kutlama yapacaklarına dair reklam ve kampanya faaliyetlerinde de bulunamayacak. İçişleri Bakanlığı tarafından valiliklere gönderilen yılbaşı genelgesi kapsamında, konaklama ve otel işletmelerinde canlı müzik yapılamayacak. Kayıttan müzik dinletilmesi dahil olmak üzere tüm müzikli faaliyetler yasaklanacak. Ayrıca bu işletmeler kolluk kuvvetleri tarafından yılbaşı gecesinde denetlenecek.

Yılbaşı Genelgesi Ek Tedbirleri

İçişleri Bakanlığ2ndan 81 vilayetin valiliklerine gönderilen Yılbaşı genelgesinde ek tedbirler de yer aldı. 31 Aralık 2020 Perşembe günü saat 21.00 itibari ile başlayacak olan kısıtlamalar, 4 Ocak 2021 Pazartesi günü saat  05.00’e kadar devam edecek. Konaklama ve otel tesisleri için bu süreçte uygulanacak ek tedbirler ise şunlar olacak:

   

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5910734/icisleri-bakanligi-yilbasi-genelgesi-yayinladi-otellerde-eglence-yasak