Özkan Sümer Hayatını Kaybetti | Türkiye Futbol Federasyonu Acı ile Paylaştı

Trabzonspor camiası için büyük anlam ve öneme sahip olan efsane futbol yöneticisi Özkan Sümer hayatını kaybetti. Türkiye Futbol Federasyonu resmi web sayfasında duyurduğu acı haber, tüm Türkiye'yi yasa boğdu. 1940 yılında Trabzon'da doğan Sümer, bir dönem A milli takım teknik direktörü görevini de üstlenmişti. 

Trabzonspor 'un Efsane Teknik Direktörü Özkan Sümer Hayatını Kaybetti

Hem Türk futbolu hem de Trabzonspor için büyük anlam ifade eden Sümer 'in hayatını kaybetme haberi Türkiye Futbol Federasyonu web sayfasında duyuruldu. 80 yaşında hayatını kaybeden Sümer'in Türk futboluna çok sayıda önemli sporcuyu kazandırdığı da biliniyor.

Özkan Sümer Kimdir?

Trabzon'da doğan Sümer tam bir Karadenizli ruhu ile Trabzonspor kulübünde oynamış ve ilerleyen süreçte de takımının başında teknik direktör olarak görev almıştır. Trabzonspor'da defans olarak başladığı futbol hayatında Galatasaray, Denizlispor, Samsunspor ve Trabzonspor teknik direktörü görevleri ile devam etmiştir.  

Kardemir Karabükspor ve Akçaabat Sebatspor kulüplerinde futbol oynasa da ona en çok teknik direktörlük yakışmıştır. Sümer Türkiye Futbol Federasyonunda asistanlık yaparak geçirdiği emeklilik sürecinden sonra 1977-78 sezonunda Konyaspor teknik direktörü olarak karşımıza çıkmıştır. 1981 yılında A milli takım teknik direktörü olan Sümer, istediği başarıyı elde edemedi. Daha sonra tekrar Trabzonspor'a dönen efsane spor adamı Özkan Sümer bugün hayata gözlerini yumdu. 

Spor Haberleri RSS

- OKU HABER, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5911552/ozkan-sumer-hayatini-kaybetti-turkiye-futbol-federasyonu-aci-ile-paylasti