Ekrem İmamoğlu ve Fatma Kaplan Hürriyet KİPTAŞ Evleri Temelini Yarın İzmit’te Atıyor

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ortaklaşa gerçekleştirdiği proje olan depreme dayanıklı KİPTAŞ İzmit Çınar Evleri’nin temeli yarın atılıyor.

Depreme Dayanıklı KİPTAŞ İzmit Çınar Evleri Temeli Tören ile Atılacak

İzmit’in depreme dayanıklı konut eksikliğinin giderilmesi amacıyla İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet bir araya gelmiş ve ortaklaşa bir projeye imza atmıştı. Akpınar Arızlı’da inşa edilecek olan depreme dayanıklı KİPTAŞ İzmit Çınar Evleri projesinin temeli, yarın saat 11.00’de düzenlenecek olan bir tören ile atılacak.

Depreme Dayanıklı Konut Başvuruları Törende Açıklanacak

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve KİPTAŞ Genel Müdürü Mehmet Ali Kurt’un katılımıyla yarın gerçekleştirilecek olan temel atma töreninde, konutlar ile tüm detaylar ve başvuru şartları kamuoyuna sunulacak. 143 konutun yer alacağı projede, pandemi günlerinin kahramanı olan sağlık çalışanlarına öncelik tanınacak. Sağlık çalışanlarına tahsis edilecek konutların dışındaki konutlar ise şeffaflık anlayışı ile Kocaeli halkının başvurusuna sunulacak.

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5930388/ekrem-imamoglu-ve-fatma-kaplan-hurriyet-kiptas-evleri-temelini-yarin-izmitte-atiyor