Ayyıldız Türk Siber Ordusu Covid-19 Aşısı Geliştiren Sinovac Şirketinin Sitesini Ele Geçirdi

Çinli Covid-19 aşısı geliştiricisi şirketi Sinovac resmi web sayfası Türk Siber Ordusu yani Ayyıldız ekibi tarafından ele geçirildi. Hong Kong merkezli bir firma olan Sinovac yeni tip koronavirüs aşısını Keymen firması ile birlikte Türkiye ve Azerbaycan'a dağıtacağını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından şirketin resmi web sayfası ele geçirildi. 

Çinli Şirket Sinovac Sayfasında Çin Seddinde Namaz Dileği Paylaşıldı

Çin'e bağlı özerk bölge olan Hong Kong'da yer alan Sinovac şirketi, yeni tip koronavirüs aşısı üzerinde çalışıyordu. "Keymen" firması aracılığı ile Türkiye ve Azerbaycan'a aşı dağıtacağını açıklayan firma yetkilileri, internet sitelerindeki mesaj ile karşılaştı:

"Türk Siber Ordusu" olarak tanımlayan "Ayyıldız" isimli grup ve Marbeyliwerom isimli kullanıcı, Sinovac'ın internet sitesinden "Al bayraktan, Gök bayrağa selam olsun. Cuma namazını Çin Seddi'nde kılmayı nasip et yarabbi. Ruhum bedenim ve fikrim her şey Müslüman Türk milletine feda olsun. Ölümümden sonra ruhum sizlerle hep beraber. Bu cihanda bir araya gelemesek de Uygur güzeli elbet bir gün orağımız olur"

Avrupa basınında yer alan Çin'in aşı göndermek için bazı Uygur vatandaşlarını Çin'e göndermesi konusunda Türkiye'ye teklifte bulunduğu yer almıştı. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan "Covid-19 Aşısı Aracı Firma " Açıklaması

Çin'den gelen aşının aracı firma ile dağıtılacağı iddiasını reddeden Fahrettin Koca,  “Devlet Malzeme Ofisi (DMO) doğrudan alacak, aracı yok” sözlerini kullanmıştı. Çin'de çekilen bir fotoğraf paylaşan bir TRT muhaberinin aracı firma Keymen iddiasını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca söz konusu firmanın Türkiye distribütörü olduğunu söylemişti:

“Keymen Sinovac’ı, Devlet Malzeme Ofisi de Türkiye’yi temsil etmektedir” 

Sinovac Covid-19 Aşısı Açıklaması

Çinli şirket Sinovac ise aşının Türkiye ve Azerbaycan'a Keymen firması aracılığı ile dağıtılacağını bildirmişti.

- OKU HABER, Dünyadan Haberler bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5938011/ayyildiz-turk-siber-ordusu-covid-19-asisi-gelistiren-sinovac-sirketinin-sitesini-ele-gecirdi