Erdoğan’ın Başörtülü Kadınlar için Söylediği ‘Vitrin Mankeni’ Sözlerine Saadet Partisi’nden Tepki!

Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, Erdoğan’ın ‘vitrin mankeni’ sözlerini ‘acizlik’ olarak nitelendirdi. Saadet Parti’li Aydın, "Kadınların kıyafeti üzerinden siyaset üretmek acizliktir! Başı açık ya da örtülü hiçbir kadın vitrin malzemesi değildir. Kadınlarımızı, kıyafetleri üzerinden siyaset malzemesi yapmak bu millete yapılabilecek en büyük haksızlıktır" diyerek tepkisini gösterdi.

Saadet Parti’li Birol Aydın: Türkiye’nin Problemi, Kadınların Ne Giydiği Değil; Ne Yaşadığıdır!

Saadet Parti’li Birol Aydın, Erdoğan’ın sözlerine tepki vermek amacı ile yaptığı açıklamada Türkiye’de problemin kadınların ne giydiği değil; ne yaşadığı olduğunun altını çizdi. Aydın, kadınların kıyafetleri üzerinden siyaset üretmenin acizlik olduğunu şu sözlerle dile getirdi: "Her şeyden önce; kadınların kıyafeti üzerinden siyaset üretmek acizliktir! Başı açık ya da örtülü hiçbir kadın vitrin malzemesi değildir. Kadınlarımızı, kıyafetleri üzerinden siyaset malzemesi yapmak bu millete yapılabilecek en büyük haksızlıktır"

Saadet Parti’li Avukat Ali Aktaş da Tepki Gösterdi

Saadet Parti’li Avukat Ali Aktaş da Erdoğan’ın ‘vitrin mankeni’ sözlerine tepki gösterdi. Yapılan açıklamayı ‘kimlik siyaseti temelli’ olarak değerlendiren Aktaş, sosyal medya hesabı üzerinden şu açıklamalarda bulundu:

"Gelecek; hukuk devleti, gerçek demokrasi, özgürlük ve birlikte yaşam ülküsü ile gelecektir. Kurallı toplum, hukuka uyan kurumsal devlet, serbest toplum, özgür düşünce, ahlaklı siyaset, bir diğerine saygı geleceğin kodlarıdır. Yeni kuşakların eski siyasetçilere zerre umudu kalmadı. Fikri Sağlar'ın ve Tayyip Erdoğan'ın şahsında belirginleşen bu rövanşist, kimlik siyaseti temelli ve toplum mühendisliği türündeki ideolojik yaklaşımın genç kuşaklarda hiçbir karşılığı yok. Bu iki siyaset tarzı bugünün Türkiye'si için tamamen dinazorlaşmıştır. Fikri Sağlar'ın başörtülülere "militan" demesiyle Erdoğan'ın "vitrin mankeni" demesi arasında zerre kadar fark yok. İki marjinal ve ideolojik değerlendirme. Türkiye bu iki siyaset biçiminin kutuplaştırıcı ve ötekileştirici cenderesinden kurtulup barış ve esenlik yurdu olacaktır."  

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5945620/erdoganin-basortulu-kadinlar-icin-soyledigi-vitrin-mankeni-sozlerine-saadet-partisinden-tepki