Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan’dan Erdoğan’ın ‘Vitrin Mankeni’ Sözlerine Sert Tepki!

Gelecek Partisi’nin sözcüsü Serkan Özcan, Erdoğan’in başörtülü kadınlar ile ilgili olarak kullandığı ‘vitrin mankeni’ sözlerine sert tepki verdi. Özcan, konu hakkında "Kimse başörtülü kadınlarımızı kendini meşrulaştırmak için kullanmaya yeltenmesin, yine kimse başörtülü kadınlarımızın siyasette ve bürokraside edindiği yerleri kendi yanlışlarını gizlemek için de kullanmasın" diterek tepkini ortaya koydu.

Serkan Özcan: Artık Başörtüsü Üzerinden Toplumu Kutuplaştırmak Mümkün Olmayacak Sayın Erdoğan!

Gelecek Parti’li Serkan Özcan, Erdoğan’ın sözlerine yönelik olarak yaptığı açıklamada ‘’Sayın Erdoğan’ın sözlerinde bir doğru var o da 'geçti o işler'ifadesi.  Artık başörtüsü üzerinden toplumu kutuplaştırmak mümkün olmayacak Sayın Erdoğan’’ dedi. Özcan daha önce Erdoğan’ın katkısıyla da çözülmüş olan bu sorunun bir daha yaşanmaması için CHP dahil tüm siyasi partilerin çabasının olduk önemli olduğunun altını çizdi.

Gelecek Parti’li Muhsin Emre Demiröz de Tepki Gösterdi

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi olan Muhsin Emre Demiröz de Erdoğan’ın sözlerine tepki gösterdi. Demiröz sosyal medya hesabından şu sözlerle tepkisini ortaya koydu: "Başörtülü hanımlar CHP'de siyaset yapamaz! Yapsa da bizim için 'vitrin mankeni'dir. Sn Kılıçdaroğlu, iktidarın elindeki argümanları bir bir almaya devam ediyor. Devam"

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5945636/gelecek-partisi-sozcusu-serkan-ozcandan-erdoganin-vitrin-mankeni-sozlerine-sert-tepki