Covid-19 ile Mücadelede İzmir Bornova Esnafına Kira Müjdesi

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, esnaflar ile ilgili projelerini görüşmek üzere ziyarette bulunduğu Çamdibi Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Reşat Geçtürk görüşmesinde kira müjdesini verdi. Bornova Belediyesi envanterindeki iş yerlerinden pandemi sürecinde kira almak istemediklerini söyleyen Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, konuyu TBMM'ye taşıyacaklarını ifade etti. 

Bornova Belediye Başkanı'ndan Esnafa Kira Müjdesi

Çamdibi Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Reşat Geçtürk ile yaptığı görüşmede esnaftan kira almak istemediklerini belirten İduğ, düşüncelerini şu sözlerle ifade etti:

 "Belediyeye ait iş yerlerinden kira almak istemiyoruz. Bu konuyu ilk mecliste gündeme getireceğiz" 

İduğ : "Ben de Esnaflıktan Geliyorum"

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ muhtar ve ilçe esnafı ziyaretlerinde yaptığı sıcak sohbetlerle dikkat çekti. Esnafların yaşadığı sorunları anlayabildiğini ifade eden İduğ, pandemi sürecinde yaşadıkları zorlukların farkında olduklarını belirtti:

 “Ben de esnaflıktan geliyorum, yaşanan sıkıntıları çok iyi biliyorum. Bu önemli kesimin her zaman yanındaydık ancak yaşanan pandemi sürecinden en çok onlar etkilendiği için pozitif ayrımcılığa en fazla ihtiyaç duyulan kesimlerin başında esnaflar geliyor” 

"Pandemi En Çok Küçük Esnafı Etkiledi"

Son bir yıl içerisinde pandemi nedeniyle yaşanan ekonomik sorunların tüm dünyayı etkilediğini ifade eden İduğ, pandeminin en çok küçük esnafı etkilediğini belirtti. 2021 yılının ilk altı ayının da ekonomik olarak aynı zorlukta geçeceğini tehmin ettiğini ifade eden İduğ, 

"Biz Bornova Belediyesi olarak her zaman esnafımızın yanında yer almaya çalışıyoruz. Sıkıntılarını hafifletmek için elimizde geleni yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz” dedi. Bornova Belediyesi envanterinde bulunan iş yerlerinde kiracı olan esnaflar için çalışma başlatacaklarını da ifade eden Başkan İduğ, “Bu sıkıntılı süreçte belediyeye ait iş yerlerinden kira almak istemiyoruz. Bu konuyla alakalı çalışmalarımızı ilk mecliste meclis üyesi arkadaşlarımıza sunacağız’’ 

sözleri ile Bornovalı esnafların yanında olacaklarını açıkladı. 

- OKU HABER, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/5946743/covid-19-ile-mucadelede-izmir-bornova-esnafina-kira-mujdesi