Somali'de Türk Şirketine Bombalı Saldırı | 4 Kişi Hayatını Kaybetti

Mogadişu-Afgoye yolunun inşaatını yapmakta olan bir Türk yol yapım şirketine düzenlenen bombalı saldırıda 4 kişi hayatını kaybetti. Hayatını kaybedenlerin birinin Türk vatandaşı olduğu bilinirken, 4 Türk vatandaşının da yaralandığı açıklandı. 

Dışişleri Bakanlığı Somali'de Türk Şirketine Yapılan Saldırı Hakkında Açıklama Yaptı

Yaşanan acı olayla ilgili açıklamada bulunan Dışişleri Bakanlığı söz konusu saldırının bomba yüklü bir araç ile yapıldığını ifade ederken, yaralıların sağlık durumlarının takip edildiğini söyledi:

"Somali’de bu sabah bomba yüklü araçla bir Türk firmasına yönelik gerçekleştirilen terör saldırısında, aralarında 1 vatandaşımızın da bulunduğu 4 kişinin hayatını kaybettiği üzüntüyle öğrenilmiştir. Olayda yaralanan 4 vatandaşımızın sağlık durumu yakından takip edilmektedir.
Mogadişu-Afgoye yolunun inşaatını üstlenen ve Somali'nin kalkınmasına ve refahına katkıda bulunan bir Türk şirketi çalışanlarını hedef alan bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyor, yaralananlara acil şifa diliyor, dost ve kardeş Somali Hükümeti ile Somali halkının yanında olduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz."

- OKU HABER, Dünyadan Haberler bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5947034/somalide-turk-sirketine-bombali-saldiri-4-kisi-hayatini-kaybetti