Ünlülerden ve Siyasilerden Çağrı: Milli Piyango’dan Varlık Fonuna Aktarılan 75 Milyon TL, SMA’lı Çocuklar İçin Kullanılsın

Sosyal medyada pek çok vatandaşın yanı sıra ünlüler ve siyasiler, Milli Piyango’dan Türkiye Varlık Fonu’na aktarılan 75 Milyon TL’nin SMA hastası çocukların tedavisi için kullanılmasına yönelik çağrıda bulundu. Aralarında siyasilerin ve ünlülerin de bulunduğu çok sayıda sosyal medya kullanıcısı "Milli piyango bir kez de SMA'lı yavrularımıza vursun" diyerek çağrılarını dile getirdi.

‘’Milli Piyango Bir Kez de SMA’lı Yavrularımıza Vursun’’

TİP ve CHP’li siyasilerin de içinde bulunduğu sosyal medya kullanıcıları, Milli Piyango çekilişi sonrasında Türkiye Varlık Fonu’na aktarılan 75 Milyon TL’nin SMA hastası çocukların tedavisinde kullanılmasına yönelik çağrıda bulundu. Kampanyaya destek veren sosyal medya kullanıcılarının içinde pek çok sanatçı, belediye başkanı, baro başkanı ve yurttaş bulunuyor. Milli Piyango'nun 2021 yılbaşı çekilişinde, Yılbaşı ikramiyesini kazanan numaralardan 3 tanesinin satılmaması üzerine 75 Milyon TL, Varlık Fonu’na aktarılmıştı. Sosyal medyada, bu paranın SMA’lı çocuklar için kullanılmasına yönelik çağrılar her geçen dakika pek çok kişiden destek görüyor.

Pek Çok İsim Bu Çağrıya Destek Veriyor

Varlık Fonu’na aktarılan para, tedavisi oldukça maliyetli olan SMA tedavisi için kullanılırsa pek çok çocuğun da hayatı kurtarılacak. Günümüzde yalnızca Amerika’da tedavi edilebilen bu hastalığın maliyeti de oldukça yüksek. Eğer bu para SMA’lı çocukların tedavisi için kullanılırsa birçok çocuğun hayatı kurtarılabilecek.

Varlık Fonu’na aktarılan paranın SMA’lı çocuklar için kullanılabilmesi için destek verenler arasında; TİP Genel Başkanı Erkan Baş, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, CHP Milletvekili Mahmut Tanal, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, CHP Milletvekili Yıldırım Kaya, CHP Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, TİP Milletvekili Barış Atay, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, uğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Başak Demirtaş, HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, İlkay Akkaya, Yasemin Göksu, Sunay Akın ve daha pek çok isim bulunuyor.

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/5949866/unlulerden-ve-siyasilerden-cagri-milli-piyangodan-varlik-fonuna-aktarilan-75-milyon-tl-smali-cocuklar-icin-kullanilsin