CHP’li Ali Öztunç: CHP’li 30 Vekille Deprem Sözleri Tutuldu mu Araştırması için Elazığ’a Gidiyoruz

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, bugün Elazığ’da yaşanan 3.6 ve 4.2 büyüklüğündeki depremlerin ardından 30 CHP’li vekille birlikte Elazığ’a gideceklerini açıkladı. Öztunç, "Elazığ’da depremden sonra neler yapıldı, verilen sözler tutuldu mu, neler gerçekleştirildi? Bunları araştırmak üzerine 6 Ocak’ta CHP’li 30 milletvekili olarak gideceğiz. İki gün boyunca, köy köy, mahalle mahalle, kasaba kasaba çalışacağız ve deprem gerçeğini bir kez daha kamuoyuna hatırlatacağız" açıklamasında bulundu.

CHP’li Öztunç: Deprem Gerçeği Unutuluyor

CHP’li Ali Öztunç geçen sene Sivrice’de yaşanan 6.8’lik depremi hatırlattı ve "Depremden sonra neler yapıldı, verilen sözler tutuldu mu, neler gerçekleştirildi? Bunları araştırmak üzerine 6 Ocak’ta CHP’li 30 milletvekili olarak gideceğiz" açıklaması yaptı. Türkiye’nin bir deprem ülkesi olduğunun altını çizen Öztunç, bunun hiçbir zaman unutulmaması gerektiğinin de altını çizdi. Konu ile ilgili olarak Ali Öztunç “Ülkemizde deprem yaşanıyor, depremden sonra 15 gün medyada deprem gerçeği kalıyor. Daha sonrasında unutuluyor ta ki yeni bir deprem olana kadar. Oysa Türkiye, ciddi bir deprem ülkesi ve yaşandığı zaman canımızı ciddi anlamda yakıyor” diyerek ülkemizdeki deprem gerçeğine dikkat çekti.

Öztunç AKP’yi Eleştirdi

Deprem konusuna dikkat çeken Öztunç, AKP’nin deprem konusunda gerekli çalışmaları yapmadığı iddiasıyla eleştirdi. Konu ile  ilgili olarak Öztunç, eleştirilerini şu sözlerle ifade etti:

“Deprem fay hatları üzerinde bulunan yerleşim alanlarında mutlaka yapı stokunun çıkarılması, depreme yönelik tedbirlerin alınması, güçlendirmelerin yapılması ve deprem haritasının tamamen belirlenmesi gerekiyor. Fakat AKP hükümeti bu konuda ciddi çalışmalar yapmıyor. Deprem olduğu zaman enkazdan insanları nasıl çıkarırız, bölge bir deprem politikası yürütüyor.”

‘’30 CHP’li Milletvekili 6 Ocak’ta Elazığ’a Gidiyoruz’’

Deprem gerçeğine dikkat çeken Ali Öztunç, deprem sonrasında verilen sözlerin tutulup tutulmadığını araştırmak için 30 CHP’li milletvekili olarak 6 Ocak’ta Elazığ’a gideceklerini açıkladı. Öztunç, Elazığ’da yapılacak olan incelemelerin sonrasında rapor hazırlanacağını ve raporun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sunulacağını söyledi.  

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/5949997/chpli-ali-oztunc-chpli-30-vekille-deprem-sozleri-tutuldu-mu-arastirmasi-icin-elaziga-gidiyoruz