Bekir Coşkun Parkı’na AKP’den Çark!

Geçen ay gerçekleştirilen Buca Belediyesi meclis toplantısında, Menderes Mahallesi’nden yapımı devam eden parka gazeteci Bekir Coşkun’un isminin verilmesine kabul oyu kullanan AKP’li meclis üyeleri, meclise yeni bir önerge vererek kararlarından geri döndüler ve kabul oylarını geri çektiler.

AKP ve MHP’nin Ret Oylarına Rağmen CHP Oylarıyla Parka Bekir Coşkun’un İsmi Verilecek

İzmir Buca ilçesine bağlı olan Menderes Mahallesi’nde yapımı hala süren parka, merhum gazeteci Bekir Coşkun’un isminin verilmesi ve heykelinin dikilmesi geçen ay mecliste onaylanmıştı. Buca Belediyesi’nin Ocak ayı meclis toplantısına ise AKP’li meclis üyelerinin karar değişikliği damgasını vurdu. Geçen ayın toplantısında önergeye kabul oyu kullanan AKP’li meclis üyeleri, bu defa merhum gazeteci Bekir Coşkun’un AKP aleyhinde olan yazılarını gerekçe olarak göstererek yeniden oylama önergesinde bulundu. Yapılan yeni oylama sonrasında MHP’li ve AKP’li meclis üyelerinin ret oylarına rağmen CHP’li meclis üyelerinin oy çokluğu ile parka merhum gazeteci Bekir Coşkun’un adının verilmesi kabul edildi.

Parkta Bekir Coşkun’un Heykeli Yer Alacak

Buca Belediyesi’ne bağlı olan ve yapımına devam edilen Bekir Coşkun Parkı, 4 bin metrekarelik bir alan üzerine kuruluyor. Zemin düzeltilme işlemlerinin yapılmasından sonra araç ve yürüyüş yollarında düzenleme yapıldı. Peyzaj düzenlemesi ile montajların da yapılması ile park kullanılabilir bir hale gelecek. Oturma alanlarının, yürüyüş yolunun, oyun alanlarının, spor alanının bulunduğu bu parkta kaidesiz haliyle yaklaşık olarak 2 metrelik Bekir Coşkun heykeli de yer alacak. Parkın 2021 yılının ilk aylarında açılması bekleniyor.

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6003722/bekir-coskun-parkina-akpden-cark