Kemal Kılıçdaroğlu: İlk Seçimde Türkiye’yi Açlığa Mahkûm Eden Bu Yönetimden Kurtaracağız

Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu, emekli maaşına yapılan artışı yetersiz bulduğunu ve bu artış ile açlık sınırının altında kalındığını belirtti. Yapılan artışı yetersiz bulan Kılıçdaroğlu "Emekliye reva görülen bu ücret artışını kabul etmiyorum. Söz veriyorum, ilk seçimde Türkiye’yi açlığa mahkûm eden bu yönetimden kurtaracağız" açıklamasında bulundu.

Kılıçdaroğlu Sosyal Medya Hesabından Video Paylaştı

CHP Genel Başkanı ve lideri Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından bir video paylaştı ve emekli maaşlarına yapılan artışı kabul etmediğini ifade etti. "İktidarın kötü ekonomi yönetimi milyonlarca emekli vatandaşımızı açlık sınırının altında yaşamaya mahkûm etti" diyen Kılıçdaroğlu, Türkiye’yi açlığa mahkum eden yönetimden ilk seçimlerde kurtaracaklarını söyledi. Paylaşılan videoda enflasyon rakamlarına, doğalgaz ve elektrik zamlarına da ver verildi. Aynı zamanda videoda Türkiye’deki 7.7 milyon emeklinin açlık sınırının altında yaşam sürdüğünün de altı çizildi.

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6008099/kemal-kilicdaroglu-ilk-secimde-turkiyeyi-acliga-mahkum-eden-bu-yonetimden-kurtaracagiz