AKP İstanbul İl Teşkilatı Fikri Sağlar, Can Ataklı ve İlker Başbuğ Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

AKP İstanbul İl Teşkilatı, Türk Ceza Kanunu’nun ‘’halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme’’ başlığındaki 216’ncı maddesine istinaden Fikri Sağlar, Can Ataklı ve İlker Başbuğ hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. AKP İstanbul İl Teşkilatı, Çağlayan Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı. Teşkilat adına basın açıklamasını AKP İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak yaptı.

AKP İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak Basın Açıklaması Yaptı

Çağlayan Adliyesi önünde basın açıklaması yapan Bayram Şenocak, eski milletvekili olan Fikri Sağlar için "CHP’nin demokrat yaldızı altındaki faşist yüzünü bir kez daha sergilemiştir" ifadesini kullandı. Şenocak, Eski Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ için de şu ifadeleri kullandı:

"İlker Başbuğ’un, 27 Mayıs darbesinin, şayet rahmetli Menderes erken seçim kararını ilan etseydi olmayabileceği, böyle bir durumda da iktidarın zaten CHP’ye geçeceği yönündeki açıklamaları, zihinlerin gerisindeki darbe sevdasını açık etmiştir"

Şenocak: Hukuk Önünde Hesaplaşmakta Kararlıyız

Fikri Sağlar, Can Ataklı ve İlker Başbuğ hakkında suç duyurusunda bulunan Şenocak, adliye çıkışında basına şu açıklamalarda bulundu:

"Eski Türkiye’de kaldığını ümit ettiğimiz faşist zihniyetin, bulduğu her fırsatta adeta hortlamasının yol açtığı tedirginliği de hep birlikte yaşıyoruz. Bu zihniyet sahipleriyle hukuk önünde hesaplaşmakta kararlıyız. Sadece bu üç örnek dahi, Türkiye’nin 97 yıllık Cumhuriyet tarihinde elde ettiği milli iradenin üstünlüğünü esas alan kazanımları hala haznedemeyenlerin, vesayet ve darbe dönemlerinin özlemiyle yanıp tutuştuğunu göstermeye yeterlidir. Demokrasi tarihimiz de siyaset darbelerle her dönem inkitaya uğratılmıştır."    

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6011594/akp-istanbul-il-teskilati-fikri-saglar-can-atakli-ve-ilker-basbug-hakkinda-suc-duyurusunda-bulundu