Kemal Kılıçdaroğlu: Feryatlar Artık Son Bulmalı

CHP Genel Başkanı ve lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Sakarya’daki havai fişek fabrikası patlamasında hayatını kaybeden Sabahattin Tepeçınar’ın ablası Hatun Tepeçınar’ın , "Parası olan 3 gün yatıp çıkmayacak. Bu devletin milletiyim, konuşacağım" feryadı sonrasında açıklama yaptı. "Herkese sözüm var. Bu ülkeye gerçekten demokrasiyi, adaleti, hukuku getireceğiz. Feryatlar artık son bulmalı. Bu ülkede feryat, açlık, yoksulluk olmamalı. Mahkemeler sadece ve sadece adalet dağıtmalı" açıklaması yapan Kılıçdaroğlu, bu düzeni değiştireceğiz dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu: Bu Ülkeye Gerçekten Demokrasiyi, Adaleti, Hukuku Getireceğiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sakarya Hendek’te 7 işçinin hayatını kaybettiği ve 127 işçinin de yaralandığı havai fişek fabrikası patlaması hakkındaki davanın 15 Mart’a ertelenmesi sonrasında, ölen işçi Sabahattin Tepeçınar’ın ablası Hatun Tepeçınar’ın adliye çıkışındaki feryatlarından sonra açıklamalar yaptı. Bu feryatlar üzerine video paylaşımı yapan Kılıçdaroğlu şu sözleri kullandı:

"Feryatlarını, çığlıklarını dinledim. Adalet, hak, hukuk istiyorlar, bu memlekette huzur içinde yaşamak istiyorlar. İstanbul'daki öğrencilerin feryadını duydum. Onlar da hak, hukuk, adalet, okumak istiyorlar"

Kemal Kılıçdaroğlu: Mahkemeler Sadece Adalet Dağıtmalı

Paylaştığı video ile yurttaşlara seslenen Kemal Kılıçdaroğlu şu açıklamaları yaptı:

"Herkese sözüm var. Bu ülkeye gerçekten demokrasiyi, adaleti, hukuku getireceğiz. Feryatlar artık son bulmalı. Bu ülkede feryat, açlık, yoksulluk olmamalı. Mahkemeler sadece ve sadece adalet dağıtmalı. Yoksulun hakkını, hukukunu savunmak bizim görevimiz. Bizim namus borcumuz. Bu ülkede fakir, fukaranın hakkı yok mu? Sadece parası olanların mı hakkı var? Herkesin hakkını hukukunu savunacağız. Bu düzeni değiştireceğiz" .

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6011725/kemal-kilicdaroglu-feryatlar-artik-son-bulmali