Ankara'da Boğaziçi Üniversitesi Öğrencilerine Destek Eylemi Yapan Öğrenciler Gözaltına Alındı

Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi’ne Rektörlük görevi ile atanan AKP’li Melih Bulu protestoları devam ediyor. Boğaziçi Üniversitesi kampüsünde gerçekleşen öğrenci ve akademisyen eylemlerine destek olmak isteyen birçok şehirden de basın açıklamaları ve eylem programları yapıldı. Ankara Güvenpark'ta Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine destek eylemi yapan bir grup öğrenci eylem sırasında gözaltına alındı. Gözaltı olaylarını görüntüleyen KRT TV ekibi ise polis tarafından engellenmeye çalışıldı. 

Türkiye'nin Çeşitli Şehirlerinden Boğaziçi Üniversitesi Öğrencilerine Destek Eylemleri Geldi

Boğaziçi Üniversitesi yeni rektörü Melih Bulu’yu protesto etmek isteyen Rize Hopa'da ve Ankara Güvenpark'ta öğrenci eylemleri düzenlendi. Ankara’da Hacettepe Üniversitesi öğrencileri kampüslerindeki yemekhanede bir araya gelerek “Kayyum rektör istemiyoruz! Hacettepe öğrencileri Boğaziçi’nin yanında” sloganı ile destek oldular. 

Ankara Güvenpark'ta Dayanışma Eylemi Düzenlendi

Ankara Güvenpark'ta farklı üniversitelerden öğrencilerin bir araya geldiği bir basın açıklaması düzenlendi. Basın açıklaması yapmak için bir araya gelen öğrencilere kendilerini açıklama şansı verilmedi. Çok sayıda kişi gözaltına alındı. 

Artvin Hopa'da Destek Eylemleri Yapıldı

Artvin Hopa'da da Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine dayanışma eylemi yapılarak “Ferman padişahın üniversiteler, sokaklar bizimdir”  sözü ile yürüyüş yapıldı. 

Polis KRT TV Kameramanını Önlemeye Çalıştı

Güvenpark'ta yaşanan gözaltı olaylarını görüntülemeye çalışan KRT TV kameramanı ise polis ekiplerinin sert müdahalesine maruz kaldı. 

Boğaziçi Üniversitesi Öğrencilerine Destek Olmak İsteyen Öğrenciler Eylem Öncesi Gözaltına Alındığı İddia Edildi

Ayrıca, bugün 14:00 sularında Boğaziçi Üniversitesi rektörünü protesto etmekte olan öğrencilere destek olmak için Ankara Güvenpark'ta basın açıklaması yapacak olan 2 öğrencinin gözaltına alındığı iddia edildi. İddiaya göre Doğuş Özdemir ve Şamil Parlak Güvenpark'a gitmek için evlerinden çıktıkları anda evin önünde bekleyen polisler tarafından GBT yapmak amacı ile durduruldu. İki öğrencinin gözaltına alındığı iddia edildi. 

- OKU HABER, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6018748/ankarada-bogazici-universitesi-ogrencilerine-destek-eylemi-yapan-ogrenciler-gozaltina-alindi