Gazeteci Hrant Dink Cinayeti Davasında Bir Tutuklama Kararı Daha Alındı | Astsubay Okan Şimşek Hakkında Yakalama Kararı Alındı

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayeti davası görülmeye devam ederken, 76 sanıklı davada bugün İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde gerçekleştirilen duruşmada dönemin Trabzon Jandarma İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde görevli astsubay Okan Şimşek hakkında yakalama kararı alındı. 

Hrant Dink Davasında Tutuklu Sanıkların Tutukluluklarının Devamına Karar Verildi

Hrant Dink davası devam ederken bugün yapılan duruşma Çağlayan Adliyesi 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde gerçekleştirildi. Tutuklu olarak yargılanan Ramazan Akyürek, Muharrem Demirnkale, Ali Fuat Yılmazer ve Ercan Gür'ün tutukluluklarının devamına karar kılındı. 

Gazeteci Hrant Dink Cinayeti Davasında Yeni Tutuklama Kararları

Bir önceki duruşmada dönemin Trabzon Jandarma İstihbarat Görevlileri Veysal Şahin ile Volkan Şahin hakkında tutuklama kararı alınırken, bugün de yine dönemin Trabzon Jandarma İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde astsubay olan Okan Şimşek hakkında tutuklama kararı alındı. Kararın alınmasındaki gerekçe ise cinayet olacağını bilmeleri ve bu bilgiyi saklamaları şeklinde oldu. Bir sonraki duruşma 11 Ocak Pazartesi gününe ertelendi. 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6018930/gazeteci-hrant-dink-cinayeti-davasinda-bir-tutuklama-karari-daha-alindi-astsubay-okan-simsek-hakkinda-yakalama-karari-alindi