Bakan Koca, Koronavirüs Vakalarında Son 2 Hafta İçinde İzmir ve İstanbul’da Yüzde 40, Bursa ve Ankara’da Yüzde 60’a Yakın Düşüş Olduğunu Açıkladı

Dört büyük ilin Vali ve İl Sağlık Müdürleri ile video konferans ile görüşme yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, salgın hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bakan Koca dört büyük ilin salgın durumu ile ilgili olarak "Son 2 hafta içinde İstanbul ve İzmir’de vaka sayısında yüzde 40, Ankara ve Bursa’da yüzde 60’a yakın düşüş oldu" açıklaması yaptı.

Bakan Koca, Vali ve İl Sağlık Müdürleri ile Görüştü

Sağlık Bakanı Koca, dört büyük ilin Vali ve İl Sağlık Müdürleri ile video konferansla görüştü. Salgının boyutları hakkında durum değerlendirmesi yapılan görüşmede Bakan Koca, dört büyük ilde düşüşün yaşandığını belirtti. Ayrıca Bakan Koca İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa valileri ve il sağlık müdürleri ayrı ayrı görüştü, aşı hazırlıkları ile ilgili bilgi aldı. Aşı lojistiği ile ilgili detayların ele alındığı görüşmeye ilişkin Bakan Fahrettin Koca sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Koca’nın konu ile açıklaması ise şu şekilde:

"İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa Valilerimiz ve il sağlık müdürlerimizle ayrı ayrı görüşüp salgın ile ilgili durum değerlendirmesi ve aşı hazırlıklarını ele aldık. Son iki hafta içinde İstanbul ve İzmir’de vaka sayısında yüzde 40, Ankara ve Bursa’da yüzde 60’a yakın düşüş oldu. Aşı lojistik planlaması ile ilgili detayları ele alarak Acil Kullanım Onayı’nı takiben tüm adımları hızlıca hayata geçirmek için hazırlıklarımızı gözden geçirdik. Bu dönemi güçlü bir aşılama programı için fırsata dönüştürmeliyiz. Bundan sonra en önemli gündemimiz aşı."  

- OKU HABER, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6019099/bakan-koca-koronavirus-vakalarinda-son-2-hafta-icinde-izmir-ve-istanbulda-yuzde-40-bursa-ve-ankarada-yuzde-60a-yakin-dusus-oldugunu-acikladi