Erman Toroğlu’ndan Şok Sözler! CHP’liler ve AKP’liler Suç Duyurusunda Bulunacak

Eski hakem ve günümüzün spor yorumcusu Erman Toroğlu, Gaziantep Teknik Direktörü Marius Sumudica ile ilgili eleştiri yaparken olay sözler sarfetti. "Böyle çingenelik olur mu... Affedersin çingenelik bu... Ne diyeyim, dilenci mi diyeyim ya" sözlerini kullanan Toroğlu tepki topladı. İzmir’in Roman kökenli milletvekili CHP’li Özcan Purçu ve AKP’li Cemal Bekle, Erman Toroğlu için suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Erman Toroğlu Hakaret ve Aşağılayıcı Sözler Kullandı

A Spor yorumculuğu yapan eski hakem Erman Toroğlu, Gaziantep Teknik Direktörü Marius Sumudica ile ilgili eleştiri yaparken kullandığı sözler nedeniyle başta Roman camiası olmak üzere pek çok kesimin tepkisini çekti. Toroğlu’nun sözleri sonrasında CHP’li İzmir milletvekili Özcan Purçu, Roman vatandaşlar ile birlikte yarın İstanbul Çağlayan Adliyesi’ne giderek suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. Purçu’nun açıklaması ise şu şekilde:

"Erman Toroğlu'nun Romanlara karşı yapmış olduğu hakaret ve aşağilayici ifadelerle ilgili, Roman Sivil Toplum Örgütlerinin öncülüğünde, CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle ve birçok milletvekilinin de katılımıyla 11.01.2021 Pazartesi günü İstanbul Çaglayan Adliyesi'nde saat 11.00'de suç duyurusunda bulunulacak ve saat 13.00'de ise pandemi kurallarına uyularak basın açıklaması yapılacaktır. Bu yapılan faşist davranışa karşı; tüm basın mensuplarını ve duyarlı vatandaşlarımızı basın açıklamamıza bekleriz."

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6056407/erman-toroglundan-sok-sozler-chpliler-ve-akpliler-suc-duyurusunda-bulunacak