Mansur Yavaş Namus Sözü Verdi: Belediye Personeli Yolsuzluktan Yargılanırsa Ben de Davaya Müdahil Olacağım!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, namus sözü verdi. Belediye Meclis Toplantısı’nda AKP’li üyelerin yolsuzluk imasında bulunması üzerine Yavaş, "Dedikoduyla kamu görevlileri karalanamaz. Benim dönemimde herhangi bir personelim yolsuzluktan yargılanırsa namus, şeref sözü. Ben de o davaya müdahil olacağım" cevabını verdi.

Mansur Yavaş, AKP’li Üyelerin Yolsuzluk İddialarına Cevap Verdi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Belediye Meclisi Toplantısı’nda ima edilen yolsuzluk iddialarına yanıt verdi. Belediye personelinin yolsuzluk olaylarına karışması durumunda kendisinin de davaya müdahil olacağını belirten Yavaş, AKP’li meclis üyelerine şu sözlerle cevap verdi:

"Namuslu ve haysiyetli insanların Belediye'de herhangi bir yolsuzluk gördüğü zaman yapması gereken iki tane şey vardır. Bir Cumhuriyet Savcılığına gitmek, iki İçişleri Bakanlığı'ndan  müfettiş istemektir. Dedikoduyla kamu görevlileri karalanamaz. Ama açık açık bir tahaddütüm var.  Benim dönemimde herhangi bir personelim yolsuzluktan yargılanırsa namus, şeref sözü. Ben de o davaya müdahil olacağım. Ama şunu da bekliyorum. Yüze yakın dosya var. Daha da geliyor. Açıkca Ankara halkının uğratıldığı zararlar var. Bunlarda da sizlerden katkı bekliyorum. Gideceğiz yetimin hakkını hep beraber savunacağız."

Mansur Yavaş Eleştirilere Yanıt Verdi: Herkes Kendi İşini Yapsın!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, AKP’li meclis üyelerinin yetersiz yönetim eleştirilerine de ‘’Herkes kendi işini yapsın’’ diyerek yanıt verdi. Yavaş, konu hakkında şu açıklamada bulundu:

"Hiçbir Belediye Başkanı arkadaşım allah aşkına Belediye'nin, hiçbiri Büyükşehir'in işine karışmasın. Ben hepsini yaparım. Sizden de iyi yaparım. Bak siyasi sonucuna da razıyım. Herkes kendi işini yapacak. Bu kadar basit. Ben ona göre ekibimi kuracağım. Benim işime karışmayın. Eğer Büyükşehir'in bir işini yaparsanız sizi şikayet ederim kamu zararı veriyor diye. Açık açık söylüyorum ben kendi işimi yapacağım."  

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6060790/mansur-yavas-namus-sozu-verdi-belediye-personeli-yolsuzluktan-yargilanirsa-ben-de-davaya-mudahil-olacagim