Adnan Oktar Davasında Karar Verildi! Oktar 1075 Yıl 3 Ay Hapis Cezası Aldı!

Adnan Oktar Organize Suç Örgütü ile ilgili dava sonuçlandı. İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Adnan Oktar, bireysel suçlardan dolayı 1067 yıl hapis cezası aldı. 236 sanığın bulunduğu davada Oktar da dahil olmak üzere örgüt yöneticisi olan 14 sanığa toplamda 9 bin 803 yıl 6 ay hapse karar verildi.

Tarkan Yavaş’a 211 Yıl, Oktar Banuna’ya 186 Yıl Hapis Cezası Verildi

Adnan Oktar Organize Suç Örgütü yönetici kadrosunda olan Oktar Banuna ve Tarkan Yavaş’a da hapis cezası verildi. Tarkan Yavaş çocuğun cinsel istismarı, örgüt yöneticiliği, nitelikli cinsel istismar, resmi belge düzenlemesinde yalan beyan kullanmak ve gerçeğe aykırı mal beyanında bulunmaktan toplam olarak 211 yıl hapis cezası aldı.  

Adnan Oktar Organize Suç Örgütü kapsamında, çocuğun cinsel istismarı, suç işlemek amacı ile örgüte üye olmak ve nitelikli cinsel istismar suçlarından Oktar Babuna da toplamda 186 yıl hapis cezası aldı.

Adnan Oktar Organize Suç Örgütü Elebaşı Adnan Oktar Hangi Suçlardan Yargılandı?

Adnan Oktar Organize Suç Örgütü elebaşı olan Adnan Oktar, davada pek çok suçtan yargılandı. Bireysel suçlardan dolayı 1067, toplamda 1075 yıl 3 ay hapis cezası alan Adnan Oktar şu suçlardan yargılandı:

 

- OKU HABER, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6060872/adnan-oktar-davasinda-karar-verildi-oktar-1075-yil-3-ay-hapis-cezasi-aldi