CHP'li Öztunç Covid-19 Önlemlerini Hiçe Sayan Mersin Akkuyu Nükleer Santrali Servis Aracını Paylaştı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç Mersin Akkuyu Nükleer Santrali’ne yemek taşıyan küçük boyuttaki servis aracında yolculuk eden 16 kişinin yer aldığı videoyu paylaşırken, işçilerin Covid-19 önlemlerine uygun şekilde seyahat ettirilmediğine işaret etti. Ayrıca nükleer santral inşaatının yemekhanesinin de hijyen kurallarına uygun olmadığını iddia eden Öztunç, yemekhanede sık aralıklarla yan yana bekleyen işçilerin görüntüsünü paylaştı. 

CHP'li Öztunç Covid-19 Önlemlerini Hiçe Sayan Mersin Akkuyu Nükleer Santrali Servis Aracını Paylaştı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Mersin Akkuyu Nükleer Santrali işçilerinin yeni koronavirüs önlemleri ile uygunsuz bir şekilde yolculuk ettikleri videoyu sosyal medya hesabında paylaşırken, küçük boyuttaki yemek servisinden 16 kişinin indiğine dikkat çekti. 

“AK Parti Türkiye’sinden manzaralar, Akkuyu Nükleer Santralinde çalışan işçilerin yemeğini taşıyan servis aracı. İşçi kardeşlerim bugün çekti. Yemek taşınması gereken kapalı transit araçtan 16 İşçi iniyor. Ben izleyince şok oldum. Taktir sizin. Akkuyu Nükleer Santrali inşaatında çalışan işçilerin sosyal tesis gibi dinlenme alanı. Ne sosyal mesafe var ne hijyen ne maske ne tedbir. Akkuyuda hem çevreye hem işçiye zulüm var.”

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6130347/chpli-oztunc-covid-19-onlemlerini-hice-sayan-mersin-akkuyu-nukleer-santrali-servis-aracini-paylasti