Lider Beşiktaş, Galatasaray'ı 2-0 ile Geçti

Haftanın en merakla beklenen karşılaşmasında lider Beşiktaş, ezeli rakibi Galatasaray'ı 2-0 ile geçerek liderliğini bu hafta da devam ettirdi. Kar yağışı ve soğuk hava eşliğinde başlayan mücadelede ilk yarıda gol sesi çıkmazken Galatasaray'ın 10 kişi kalmasıyla daha çok alan bulan Beşiktaş, 80. dakika ve sonrasında 2 gol bularak mücadeleyi 2-0 kazandı.

Ezeli Rakipler Galatasaray Beşiktaş Yine Karşı Karşıya

Büyük bir mücadeleye sahne olan derbi mücadelesinde iki teknik adam da takımını en iyi şekilde sahaya sürerek 3 puanı hedeflemişti. Kısıtlı forvet hattına rağmen iyi bir ivme kazanan Galatasaray’da kırmızı kart oyun planının bozulmasına yetmişe benziyor. Kart sonrasında aynı güç ile mücadele edemeyen Galatasaray, kısa süre sonra golü de kalesinde görerek oldukça zor bir pozisyona girdi. Gol için çok fazla alan bırakması sebebiyle de 2. golü kalesinde gördü.

Kırmızı Kart Beşiktaş'ı Kamçıladı

Maçın başından sonuna kadar aynı disiplinle mücadele eden Beşiktaş ise kırmızı karttan sonra daha da baskılı oynayarak adeta 3 puanı aldı. Sahadaki mücadelenin yanında iki teknik adam arasındaki taktik savaşını da böylece Sergen Yalçın kazandı. Maçtan sonra dostane bir şekilde vedalaşan bu ikili futbol severlere güzel görüntüler sergiledi.

İki Takım da Hakemden Memnun Olmadı

İki takımın da hakemden yana dertli olduğu mücadelede gülen taraf olan Beşiktaş, bu skor ile liderlik koltuğunda oturmaya devam ediyor. Beşiktaş'ın hemen ardında Fenerbahçe maç eksiği ile 3 puan geride bulunuyor. Haftayı puansız kapatan Galatasaray ise liderin 5 puan gerisinde 4. sırada.

Transfer Dönemi Başladı

Son zamanların en heyecanlı lig serüvenine sahne olan Süper Lig'de, liderlik yarışı kıyasıya devam ederken, devre arası transfer dönemi de açıldı. Bu yıl lig arası verilmeyecek olup, takımlar lig maçlarına devam ederken aynı zamanda transfer çalışmalarına da devam edebilecek. Hafta içi ve hafta sonu maçlarıyla devam edecek liglerde heyecanı takip etmeye devam edeceğiz gibi duruyor.

Siz de Türkiye Süper Lig ve diğer tüm liglerin maçlarında canlı skor takibini Oley.com ile yapabilir, heyecana ortak olabilirsiniz.    

- OKU HABER, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6138658/lider-besiktas-galatasarayi-2-0-ile-gecti