Tarım ve Orman Bakanlığı Tarafından Mobil Ekmek Büfeleri Yasaklandı! İstanbul Büyükşehir Belediyesi Artık Vatandaşa Ucuz Ekmek Götüremeyecek!

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yeni bir genelge yayınlandı ve bu genelge ile birlikte seyyar araçlarda ekmek satışı yasaklandı. Bakanlığın yayımladığı bu genelge ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin mobil ekmek büfelerinde ekmek satışları yasaklanmış oldu. Genelgede ekmek üretimi yapan iş yerlerinin İş Yeri Açma ve Çalışma Ruhsatı alması gerektiğini ifade edildi. Genelge kapsamında; pazar dışında seyyar araçlarda manav, kasap veya sokaklarda ambalajsız veya ambalajlı ekmek ve ekmek çeşitleri ile pide satışına izin verilmemesi belirtildi.

Mobil Ekmek Büfesi Satışının Yasaklanmasına Tuncay Özkan Tepki Gösterdi

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşım yaptı ve bu karara tepkisini gösterdi. Tuncay Özkan yaptığı paylaşımdaTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'yi etiketledi. Özkan, "Halkın ekmeğiyle oynamak gaflettir, dalalettir. Vatandaşa ihanettir. Bunun hesabını sandıkta ödeyeceksiniz. Halkın ekmeğinden elinizi çekin" diyerek tepkisini gösterdi.

Neden?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi2nin taleplerine rağmen, yapılan Belediye Meclisi toplantısında AKPli ve MHPli meclis üyelerinin oylarıyla İstanbul'da yeni Halk Ekmek büfelerinin açılması reddedilmişti. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, vatandaşa Halk Ekmek ulaştırabilmek için 40 farklı noktada Mobil Halk Ekmek Büfesi kurmuştu. Tarım ve Orman Bakanlığı'nın bu genelgesi ile birlikte İBB'nin mobil araçla vatandaşa ucuz halk ekmek götürmesi engellenmiş oldu.

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6147947/tarim-ve-orman-bakanligi-tarafindan-mobil-ekmek-bufeleri-yasaklandi-istanbul-buyuksehir-belediyesi-artik-vatandasa-ucuz-ekmek-goturemeyecek