Efsane Dizi Prison Break Dünya Çapında En Çok İzlenen Dizi Oldu

Prison Break yayın hayatına 2005 yılında başlamış ve uzun soluklu bir iş çıkararak 2017 yılında yayınlanan son sezonu ile izleyicisine veda etmiştir. Dizi yayınlandığı dönem dâhil olmak üzere yayın hayatı boyunca sürekli gündem de kalmayı başarmış ve resmen sektöre adını altın harflerle yazdırmayı başarmıştır.

Başarılı bir ekip işi ile birleşen farklı kurgusu nedeniyle izleyici tarafından vazgeçilmez hale gelmiştir. Dizi içerisinde tasarlanan hapishane hikâyesi ve sahnelerde ki gerçeklik payı nedeniyle dizi 13 farklı ülkenin hapishanelerinde yasaklanmıştır.

Dünya Çapında En Çok İzlenen Dizi Prison Break

Hapishane de ki mahkûmlara eğitim niteliği taşıdığı düşünülen dizi mahkûmları yanlış düşünce ve planlara yönlendireceği düşünülmüştür. Bu düşüncenin meydana gelmesi bile özellikle kurgu ve oyunculukta ki başarıyı kanıtlamaktadır. Dünya Çapında En Çok İzlenen Dizi Oldu Prison Break kısa süre içerisinde tüm dünya tarafından konuşulmaya ve çeşitli ülkeler de yayınlanmaya başladı.

Dizi orijinal hali olarak İngilizce çekildi fakat dünya genelinde hatta Türkiye’de bile gerek dublaj olarak gerek alt yazılı şekilde izlenmeye devam etti. Google aramalarına bakıldığı zaman bile Prison Break izle araması çok fazla görülmektedir. Dizinin bu kadar uzun ömürlü olmasında başarılı kurgusu, oyuncu ekibi, senaryo, çekim ve işe verilen emek büyük önem taşımaktadır.

Yaygın bir şekilde konuşulmasa bile dizinin gerçek hayat hikâyesi temel alınarak kurgulanması da sahnelerin etkileyiciliği ve bu kadar gerçekçi bir iş çıkmasında büyük önem taşımaktadır. Ha birde ekleme olarak vikings izlemek isteyenlerde bu diziden sonra izleyebilir.  

Prison Break Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri

Dizinin kadrosu özenle hazırlanmış ve her karakterin cast seçimi büyük bir titizlikle sürdürülmüştür. Bu nedenle kadro oldukça başarılıdır ve oyunculuk yönünde ki başarıları da dizi de net bir şekilde görülmüştür. Dizi bu başarısının karşılığını da hak ettiği ilgi ile almıştır.

 

- OKU HABER, İnternet Dizileri bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6308555/efsane-dizi-prison-break-dunya-capinda-en-cok-izlenen-dizi-oldu