Gazeteci Tanju Cılızoğlu Hayatını Kaybetti | Işıl Yücesoy’un Eski Eşi Tanju Cılızoğlu Kimdir ?

Kocaelilerin yakından tanıdığı, Değişim 41 Gazetesi’nin sahibi ünlü Gazeteci Tanju Cılızoğlu, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Türk basınının usta ismi Tanju Cılızoğlu bir süredir, beyin fonksiyonlarının yitirilmesine neden olan ve tedavisi olmayan hastalık nedeniyle tedavi görüyordu. Türkiye’nin yakından tanıdığı sanatçı Işıl Yücesoy’un eski eşi Tanju Cılızoğlu 86 yaşındaydı.

Gazeteci Tanju Cılızoğlu Vasiyeti Üzerine Nevşehir Hacıbektaş’ta Toprağa Verildi

Usta gazeteci Tanju Cılızoğlu, vasiyeti üzerine 25 Ocak 2021 Pazartesi günü Nevşehir Hacıbektaş ilçesinde Çilehane Mezarlığı’nda toprağa verildi. Uzun süredir Ankara’da bir hastanede tedavi gören Cılızoğlu koronavirüse yakalanmıştı. Tedavisi sürerken koronavirüse yakalanan usta gazeteci, covid-19’u yenmişti ancak tedavisi mümkün olmayan hastalığa yeni düştü.

Işıl Yücesoy Sosyal Medya Hesabından Duyurdu

Türkiye’nin başarılı sanatçısı Işıl Yücesoy’un eski eşi Tanju Cılızoğlu vefatı ile gündeme geldi. Vefat haberini Işıl Yücesoy, sosyal medya hesabından duyurdu. Işıl Yücesoy eski eşi Tanju Cılızoğlu fotoğrafını paylaşarak şu cümleleri paylaştı:

‘’Kızım Meneviş Cılızoğlu’nun babası benim de hep dostum olarak kalabilen değerli gazeteci yazar Tanju Cılızoğlu’nu kaybettik. Yolun hep ışık olsun sevgili Tanju’’

Gazeteci Tanju Cılızoğlu vefatı haberinin paylaşılmasından sonra pek çok ünlü isim, Işıl Yücesoy’a taziye mesajlarını iletti. Taziye mesajı yazan ve baş sağlığı dileyen ünlü isimler arasında Soner Arıca, Zeynep Mansur, İzzet Çapa, Niran Ünsal, Perihan Savaş ve daha pek çok kişi bulunuyor.

Gazeteci Tanju Cılızoğlu Kimdir ?

1936 Sivas doğumlu olan gazeteci Tanju Cılızoğlu, gazetecilik mesleğine Vatan Gazetesi’nde 1956 yılında başlamıştır. Vefa Lisesi mezunu olan ve özellikle Kocaelilerin yakından tanıdığı usta gazeteci, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesiydi ve Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü sahibiydi. Sürekli basın kartı sahibi olan Tanju Cılızoğlu, meslek hayatına Vatan Gazetesi’nde başladıktan sora Şehir, Her Gün, Yeni Tanin, Tercüman, Yeni Gün ve Akşam gazetelerinde de çalışmıştır.

Başarılı meslek hayatıyla ön plana çıkan gazeteci, Tiyatro 76 isimli aylık siyasi tiyatro dergisi de yayımlamıştır. Işıl Yücesoy’un eski eşi Tanju Cılızoğlu, uzun yıllar Kocaeli’de yaşamış ve Kocaelilerin sevgisini kazanmıştır. Kocaeli’nin yerel gazetesi olan Özgür Kocaeli Gazetesi’nde uzun yıllar köşe yazarlığı yapan Cılızoğlu, 2004 yılında Değişim 41 adlı gazetesini çıkarmaktaydı.

Gazeteci Tanju Cılızoğlu Hayatı

İlk evliliğini başarılı sanatçı Işıl Yücesoy ile yapan Tanju Cılızoğlu, 1991 yılında Tüpraş Basın Danışmanlığı’na getirilmiştir. Akademisyen Gamze Yetkin ile evlenen usta gazeteci Kocaeli’ye yerleşmiştir. Işıl Yücesoy’un eski eşi Tanju Cılızoğlu bu evlilikten bir kız çocuğu sahibi olmuştur. Duayen gazeteci, akademisyen Gamze Yetkin ile olan evliliğinden de bir kız çocuğu sahibi olmuştur.

Usta Gazeteci Tanju Cılızoğlu Kitapları

65 yıllık meslek hayatında pek çok gazetede çalışan, oldukça fazla sayıda kitaba editörlük yapan duayen gazeteci Tanju Cılızoğlu aynı zamanda pek çok eser de ortaya koymuştur. Yaşamının sonuna kadar üretkenliğini gözler önüne seren usta gazeteci Tanju Cılızoğlu’nun kitapları ise şunlardır:

 

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6317972/gazeteci-tanju-cilizoglu-hayatini-kaybetti-isil-yucesoyun-eski-esi-tanju-cilizoglu-kimdir