Verileceği Söylenen Kira Desteğini Alamayan Ardahanlı Esnaf İsyan Etti: ''Üsttekiler Bir Dinlesin Bizi. Orda Yaşamak Çok Rahat, Hele Bir Alta Gelin de Nasıl Yaşıyoruz, Nasıl Geçiniyoruz''

Koronavirüs nedeniyle ekonomik sıkıntı yaşayan esnaflara kira desteği verileceği Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanmıştı. Kira desteklerinde birçok küçük esnafın hayal kırıklığı yaşadığı ortaya çıktı. Destek talebine ret cevabı verilen Ardahanlı berber Gökmen Kurban isyan etti.

Ardahanlı Esnaf Berber Gökmen Kurban: ''Burada Herkes Mağdur, Yeter Artık''

Ticaret Bakanlığı tarafından 2020 Aralık ayında duyurulan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da canlı yayında açıkladığı esnafa kira desteği ile gelir kaybı desteği başvuruları sonuçlanmaya başladı. Gelir kaybı desteği ve kira desteği talepleri reddedilen esnaf, isyan etmeye başladı. Vatandaşlar, ret cevabı aldıkları e-devlet yazışmalarını sosyal medya hesaplarından paylaştı. Kira desteği talebi reddedilen Ardahanlı esnaf berber Gökmen Kurban, hayal kırıklığına uğraması üzerine isyan etti. Kurban şu sözlerle içinde bulundukları durumu dile getirdi:

“Bize verilen sözler yerine gelmiyor. Kira için müracaat ettik başvuru reddedildi. Üsttekiler bir dinlesin bizi. Orda yaşamak çok rahat hele bir alta gelin de bir alta bakın nasıl yaşıyoruz nasıl geçiniyoruz. Burada herkes mağdur zaten kış bölgesindeyiz. Artık sesimizi duyurmak istiyoruz. Yeter artık”

Ardahanlı Esnaf Gökmen Kurban: ''Üsttekiler Bir Dinlesin Bizi. Orda Yaşamak Çok Rahat, Hele Bir Alta Gelin de Nasıl Yaşıyoruz, Nasıl Geçiniyoruz''

15 yıldır berberlik yapan aynı zamanda Ardahan Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı olan Gökmen Kurban, kendisi gibi pek çok esnafın mağdur olduğunu söyledi. kendisi gibi pek çok esnafın kira desteği talebinin reddedilmesine yönelik olarak Kurban şu açıklamayı yaptı:

"Esnaf ve kira yardımları başvurumuz reddedildiği için bu açıklamayı yapmak zorunda kaldık. Neden reddedildiği ise açıklanmıyor. ‘Reddedildi’ diye bir yazı geldi. Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı olduğum için konuşmak sesimizi duyurmak istiyoruz. Zaten faturalara yetiştiremiyoruz. Kiramız zaten zor ödeniyor. Üsttekiler bir dinlesin bizi. Orda yaşamak çok rahat hele bir alta gelin de bir alta bakın nasıl yaşıyoruz, nasıl geçiniyoruz. Bize verilen sözler yerine gelmiyor. Kira için müracaat ettik başvuru reddedildi. Herkese böyle reddedildiği bilgisi gelince konuşmak zorunda kaldık. Burada herkes mağdur zaten kış bölgesindeyiz. Artık sesimizi duyurmak istiyoruz. Yeter artık.”

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6318529/verilecegi-soylenen-kira-destegini-alamayan-ardahanli-esnaf-isyan-etti-usttekiler-bir-dinlesin-bizi-orda-yasamak-cok-rahat-hele-bir-alta-gelin-de-nasil-yasiyoruz-nasil-geciniyoruz