Esnaf İsyan Etti: Ömrümde Böyle Bir Şey Görmedim!

İYİ Parti Genel Başkanı ve lideri Meral Akşener, Sakarya Adapazarı'nda esnaf ziyaretinde bulundu. Bir esnaf, koronavirüs döneminde yaşadıkları durumu "Ömrümde böyle bir şey görmedim" diyerek ifade etti.

İyi Parti Lideri Meral Akşener Adapazarı'ndaydı

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in esnaf ziyaretlerinde bugünkü durağı Sakarya'ydı. Akşener,  dolaşarak esnafın sorunlarını dikkatle dinledi. Bir esnaf Akşener'e "Ticaretimi de bitirdim. Öyle kötü; kumardı, alkoldü, herhangi bir alışkanlığı olan bir adam değilim. Bütün servetim bitti" diyerek içinde bulundukları durumu anlattı ve isyan etti.

Akşener ile Esnaf Arasındaki Diyalog

Meral Akşener esnafın şikayetlerini ilgiyle dinledi. Herhangi bir kötü alışkanlığı olmadığını, bu dönemde ticaretini bitirdiğini, servetini tükettiğini, siftah yapmadan gün bitirdiğini söyleyen vatandaşla Akşener arasındaki konuşma ise şu şekilde:

Akşener: İşler nasıl
Esnaf:Çok kötü. Çok kötü. Perişanları oynuyoruz. Ben üçüncü kuşağım. 
Akşener:Burada?
Esnaf: Evet. 52 seneyi ben bitirdim. Dede baba torunum ben. Ömrümde böyle bir şey görmedim. Hergün duyduğunuz şeyleri tekrarlamak istemiyorum.
Akşener: Hayır, tekrarlayın ağalar duysun.
Esnaf: Biz zamanlar 29 kişi çalışıyordu üç yerde, şu an 3 kişi kaldık. En son oturduğum evimi de sattım, kirada oturuyorum. Ticaretimi de bitirdim. Öyle kötü; kumardı, alkoldü, herhangi bir alışkanlığı olan bir adam değilim. Bütün servetim bitti.

- OKU HABER, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/haber/6322718/esnaf-isyan-etti-omrumde-boyle-bir-sey-gormedim