İzmir için Don Uyarısı! | Don Olayı Sabaha Kadar Sürecek

İzmir'de hava sıcaklıkları, sıfır derecenin altına düştü ve İzmir için don uyarısı yapıldı. İzmir'in yüksek kesimlerde kar şiddetini arttırmaya devam ediyor. İzmir'de sağanak yağmurun ve yüksek kesimlerde karın  etkili olmasının ardından İzmir için don uyarısı yapıldı. İzmir Valiliği'nden yapılan açıklamada ise "Zirai don ve buzlanma tehlikesine" dikkat çekildi. İzmir için don uyarısı şu cümleler yapıldı:

"Yapılan son değerlendirmelere göre; bu gece saatlerinden başlayarak, yarın (29Ocak Cuma) sabah saatlerine kadar bölgemizin kıyı kesimlerinde hafif; iç kesimlerinde orta, Balıkesir ve Çanakkale’nin doğu kesimlerinde orta, yükseklerinde kuvvetli zirai don hadisesi ve buzlanma beklendiğinden başta zirai üreticiler ve sürücüler olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir"

Don Etkisi Sabaha Kadar Sürecek

Kuvvetli don olayının yaşanacağı yerlerde sıcaklıkların eksi 4 seviyesine kadar ineceği belirtildi. Yaşanacak don olayının bu akşam saat 18.00'den başlayacağı ve ertesi gün sabah 09.00'a kadar süreceği açıklandı. İzmir'de kar yağışı da başladı ve İzmir ilçesi Buca'nın yüksek ve kırsal yerlerinde kar mesaisi start verdi. Buca'nın bir köyünden kar paylaşımı yapan Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç şu cümleleri kullandı:

"Kar yağışı ve sis nedeniyle görüş mesafesinin azaldığı yerlerde tüm sürücülerin azami düzeyde dikkatli olmalarını öneririm. Ekiplerimizde herhangi bir olumsuzluğa karşı görev başındadır. Umarım ilerleyen saatlerde beyaz güzelliğin daha fazla tadını çıkarırız"

- OKU HABER, Güncel bölümünde yayınlandı
https://www.okuhaber.com/video/6326011/izmir-icin-don-uyarisi-don-olayi-sabaha-kadar-surecek